akonadi_tomboynotes_resource - en to sr@ijekavian translation catalogue (24 entries)

en: Sync error. Server status not as expected.
sr@ijekavian: Грешка у синхронизацији. Неочекивано стање сервера.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TomboyNotesAgentConfigWidget)
en: Tomboy Server Settings
sr@ijekavian: Поставке Томичиног сервера

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Tomboy
sr@ijekavian: Томица

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Display name:
sr@ijekavian: Приказно име:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Type in the server URL:
sr@ijekavian: Унесите УРЛ сервера:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_ServerURL)
en: This value is not changeable after first setup
sr@ijekavian: Ова вредност не може да се промени после првог уноса.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Update interval:
sr@ijekavian: Период ажурирања:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: minutes
sr@ijekavian: минута

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ReadOnly)
en: Open in read-only mode
sr@ijekavian: Отвори само за читање

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ignoreSslErrors)
en: Ignore SSL errors
sr@ijekavian: Занемари ССЛ грешке

en: Tomboy Notes %1
sr@ijekavian: Томичине белешке %1

en: Resource configuration is not valid
sr@ijekavian: Постава ресурса није добра.

en: Resource is read-only
sr@ijekavian: Ресурс је само за читање.

note: i18n: ectx: label, entry (collectionName), group (General)
en: The display name of this resource
sr@ijekavian: Приказно име овог ресурса

note: i18n: ectx: label, entry (ServerURL), group (General)
en: The URL to the Tomboy sync server
sr@ijekavian: УРЛ Томичиног сервера за синхронизацију

note: i18n: ectx: label, entry (contentURL), group (General)
en: The URL to the notes on the Tomboy sync server
sr@ijekavian: УРЛ бележака на Томичином серверу за синхронизацију

note: i18n: ectx: label, entry (userURL), group (General)
en: The URL to the user data on the Tomboy sync server
sr@ijekavian: УРЛ корисничких података на Томичином серверу за синхронизацију

note: i18n: ectx: label, entry (requestToken), group (General)
en: The request token to the Tomboy sync server
sr@ijekavian: Токен за захтеве на Томичином серверу за синхронизацију

note: i18n: ectx: label, entry (requestTokenSecret), group (General)
en: The request token secret to the Tomboy sync server
sr@ijekavian: Тајна токена за захтеве на Томичином серверу за синхронизацију

note: i18n: ectx: label, entry (ConflictHandling), group (General)
en: The way how conflicts should be handled
sr@ijekavian: Како треба обрађивати сукобе

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
sr@ijekavian: Не мијењај заиста позадинске податке

note: i18n: ectx: label, entry (ignoreSslErrors), group (General)
en: Ignore SSL errors.
sr@ijekavian: Занемари ССЛ грешке

note: i18n: ectx: label, entry (refreshInterval), group (General)
en: Refresh every
sr@ijekavian: Освјежи сваких

en: Authorization failed. It could be an SSL error.
sr@ijekavian: Овлашћивање пропало. Може бити услед ССЛ грешке.
