akonadi_tomboynotes_resource - en to sr@ijekavianlatin translation catalogue (24 entries)

en: Sync error. Server status not as expected.
sr@ijekavianlatin: Greška u sinhronizaciji. Neočekivano stanje servera.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TomboyNotesAgentConfigWidget)
en: Tomboy Server Settings
sr@ijekavianlatin: Postavke Tomičinog servera

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Tomboy
sr@ijekavianlatin: Tomica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Display name:
sr@ijekavianlatin: Prikazno ime:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Type in the server URL:
sr@ijekavianlatin: Unesite URL servera:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_ServerURL)
en: This value is not changeable after first setup
sr@ijekavianlatin: Ova vrednost ne može da se promeni posle prvog unosa.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Update interval:
sr@ijekavianlatin: Period ažuriranja:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: minutes
sr@ijekavianlatin: minuta

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ReadOnly)
en: Open in read-only mode
sr@ijekavianlatin: Otvori samo za čitanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ignoreSslErrors)
en: Ignore SSL errors
sr@ijekavianlatin: Zanemari SSL greške

en: Tomboy Notes %1
sr@ijekavianlatin: Tomičine beleške %1

en: Resource configuration is not valid
sr@ijekavianlatin: Postava resursa nije dobra.

en: Resource is read-only
sr@ijekavianlatin: Resurs je samo za čitanje.

note: i18n: ectx: label, entry (collectionName), group (General)
en: The display name of this resource
sr@ijekavianlatin: Prikazno ime ovog resursa

note: i18n: ectx: label, entry (ServerURL), group (General)
en: The URL to the Tomboy sync server
sr@ijekavianlatin: URL Tomičinog servera za sinhronizaciju

note: i18n: ectx: label, entry (contentURL), group (General)
en: The URL to the notes on the Tomboy sync server
sr@ijekavianlatin: URL beležaka na Tomičinom serveru za sinhronizaciju

note: i18n: ectx: label, entry (userURL), group (General)
en: The URL to the user data on the Tomboy sync server
sr@ijekavianlatin: URL korisničkih podataka na Tomičinom serveru za sinhronizaciju

note: i18n: ectx: label, entry (requestToken), group (General)
en: The request token to the Tomboy sync server
sr@ijekavianlatin: Token za zahteve na Tomičinom serveru za sinhronizaciju

note: i18n: ectx: label, entry (requestTokenSecret), group (General)
en: The request token secret to the Tomboy sync server
sr@ijekavianlatin: Tajna tokena za zahteve na Tomičinom serveru za sinhronizaciju

note: i18n: ectx: label, entry (ConflictHandling), group (General)
en: The way how conflicts should be handled
sr@ijekavianlatin: Kako treba obrađivati sukobe

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
sr@ijekavianlatin: Ne mijenjaj zaista pozadinske podatke

note: i18n: ectx: label, entry (ignoreSslErrors), group (General)
en: Ignore SSL errors.
sr@ijekavianlatin: Zanemari SSL greške

note: i18n: ectx: label, entry (refreshInterval), group (General)
en: Refresh every
sr@ijekavianlatin: Osvježi svakih

en: Authorization failed. It could be an SSL error.
sr@ijekavianlatin: Ovlašćivanje propalo. Može biti usled SSL greške.
