akonadi_vcard_resource - en to sr@ijekavianlatin translation catalogue (8 entries)

[ctx: Filedialog filter for *.vcf]
en: vCard Address Book File
sr@ijekavianlatin: fajl vCard adresara

en: Contact with uid '%1' not found.
sr@ijekavianlatin: Kontakt sa UID‑om „%1“ nije nađen.

en: Unable to open vCard file '%1'.
sr@ijekavianlatin: Ne mogu da otvorim vCard fajl „%1“.

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to vCard file.
sr@ijekavianlatin: Putanja do vCard fajla

note: i18n: ectx: label, entry (DisplayName), group (General)
en: Display name.
sr@ijekavianlatin: Prikazno ime

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
sr@ijekavianlatin: Ne mijenjaj zaista pozadinske podatke.

note: i18n: ectx: label, entry (MonitorFile), group (General)
en: Monitor file for changes.
sr@ijekavianlatin: Nadgledaj fajl za izmenama.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filename:
sr@ijekavianlatin: Ime fajla:
