akonadi_vcarddir_resource - en to sr@ijekavianlatin translation catalogue (6 entries)

en: Contact with uid '%1' not found.
sr@ijekavianlatin: Kontakt sa UID‑om „%1“ nije nađen.

en: Trying to write to a read-only directory: '%1'
sr@ijekavianlatin: Pokušaj upisivanja u fasciklu samo‑za‑čitanje: „%1“.

en: Contacts Folder
sr@ijekavianlatin: Fascikla kontakata

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to vCard directory
sr@ijekavianlatin: Putanja do vCard fascikle

note: i18n: ectx: label, entry (AutosaveInterval), group (General)
en: Autosave interval time (in minutes).
sr@ijekavianlatin: Period automatskog upisivanja (u minutima)

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
sr@ijekavianlatin: Ne mijenjaj zaista pozadinske podatke.
