akonadi_ical_resource - en to sr@latin translation catalogue (11 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to iCal file.
sr@latin: Putanja do i‑kalendarskog fajla.

note: i18n: ectx: label, entry (DisplayName), group (General)
en: Display name.
sr@latin: Prikazno ime.

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
sr@latin: Ne menjaj zaista pozadinske podatke.

note: i18n: ectx: label, entry (MonitorFile), group (General)
en: Monitor file for changes.
sr@latin: Nadgledaj fajl za izmenama.

note: i18n: ectx: label, entry (AutosaveInterval), group (General)
en: Autosave interval time (in minutes).
sr@latin: Period automatskog upisivanja (u minutima).

en: Incidence with uid '%1' not found.
sr@latin: Slučaj sa UID‑om „%1“ nije nađen.

en: Calendar not loaded.
sr@latin: Kalendar nije učitan.

en: Failed to save calendar file to %1
sr@latin: Ne mogu da sačuvam fajl kalendara u %1.

en: Unable to retrieve added item %1.
sr@latin: Ne mogu da dobavim dodatu stavku %1.

en: Unable to retrieve modified item %1.
sr@latin: Ne mogu da povratim izmenjenu stavku %1.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filename:
sr@latin: Ime fajla:
