akonadi_singlefile_resource - en to sr@latin translation catalogue (38 entries)

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: Directory
sr@latin: Fascikla

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Directory Name
sr@latin: Ime fascikle

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Director&y:
sr@latin: &Fascikla:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Select the directory whose contents should be represented by this resource. If the directory does not exist, it will be created.
sr@latin: Izaberite fasciklu čiji sadržaj treba predstaviti ovim resursom. Ako fascikla ne postoji, biće napravljena.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Access Rights
sr@latin: Prava pristupa

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, kcfg_ReadOnly) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: If read-only mode is enabled, no changes will be written to the directory selected above. Read-only mode will be automatically enabled if you do not have write access to the directory.
sr@latin: U režimu samo‑za‑čitanje nikakve izmene neće biti upisivane u gore izabranu fasciklu. Ovaj režim biće automatski aktiviran ako nemate pristup za pisanje nad fasciklom.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ReadOnly)
en: Read only
sr@latin: Samo za čitanje

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Tuning
sr@latin: Štelovanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: The options on this page allow you to change parameters that balance data safety and consistency against performance. In general you should be careful with changing anything here, the defaults are good enough in most cases.
sr@latin: Opcije na ovoj stranici omogućavaju zadavanje parametara u vezi sa ravnotežom između bezbednosti i doslednosti podataka s jedne strane, i performansi s druge strane. Budite oprezni ako išta menjate ovde, podrazumevane vrednosti su zadovoljavajuće u većini slučajeva.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, autosaveLabel)
en: Autosave delay:
sr@latin: Zastoj automatskog upisivanja:

en: No file selected.
sr@latin: Nema izabranog fajla.

en: The resource not configured yet
sr@latin: Resurs još nije podešen.

[ctx: @info:status]
en: Ready
sr@latin: Spreman

en: Could not create file '%1'.
sr@latin: Ne mogu da napravim fajl „%1“.

en: Could not read file '%1'
sr@latin: Ne mogu da čitam fajl „%1“.

en: Another download is still in progress.
sr@latin: Drugo preuzimanje je još u toku.

en: Another file upload is still in progress.
sr@latin: Drugo otpremanje je još u toku.

en: Downloading remote file.
sr@latin: Preuzimam udaljeni fajl.

en: Trying to write to a read-only file: '%1'.
sr@latin: Pokušaj upisivanja u fajl samo‑za‑čitanje: „%1“.

en: No file specified.
sr@latin: Nema zadatog fajla.

en: A download is still in progress.
sr@latin: Preuzimanje je još u toku.

en: Uploading cached file to remote location.
sr@latin: Otpremam keširani fajl na udaljenu lokaciju.

en: The file '%1' was changed on disk. As a precaution, a backup of its previous contents has been created at '%2'.
sr@latin: Fajl „%1“ izmenjen je na disku. Iz predostrožnosti, rezerva prethodnog sadržaja fajla napravljena je u „%2“.

en: Could not load file '%1'.
sr@latin: Ne mogu da učitam fajl „%1“.

en: Could not save file '%1'.
sr@latin: Ne mogu da sačuvam fajl „%1“.

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: File
sr@latin: Fajl

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_2)
en: Filename
sr@latin: Ime fajla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Filename:
sr@latin: &Ime fajla:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, statusLabel)
en: Status:
sr@latin: Stanje:

note: i18n: ectx: property (html), widget (QTextEdit, textEdit)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Noto Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Select the file whose contents should be represented by this resource. If the file does not exist, it will be created. A URL of a remote file can also be specified, but note that monitoring for file changes will not work in this case.</p></body></html>
sr@latin: <html><p>Izaberite fajl čiji sadržaj treba predstaviti ovim resursom. Ako fajl ne postoji, biće napravljen. Može se zadati i URL udaljenog fajla, ali u tom slučaju neće raditi nadgledanje za izmenama.</p></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_3)
en: Display Name
sr@latin: Prikazno ime

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_1)
en: &Name:
sr@latin: &Ime:

note: i18n: ectx: property (html), widget (QTextEdit, textEdit_2)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Noto Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Enter the name used to identify this resource in displays. If not specified, the filename will be used.</p></body></html>
sr@latin: <html><p>Unesite ime koje će identifikovati ovaj resurs u prikazima. Ako se ne zada, upotrebiće se ime fajla.</p></html>

note: i18n: ectx: property (html), widget (QTextEdit, textEdit_3)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Noto Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">If read-only mode is enabled, no changes will be written to the file selected above. Read-only mode will be automatically enabled if you do not have write access to the file or the file is on a remote server that does not support write access.</p></body></html>
sr@latin: <html><p>U režimu samo‑za‑čitanje nikakve izmene neće biti upisivane u gore izabrani fajl. Ovaj režim će biti automatski aktiviran ako nemate pristup za pisanje nad fajlom, ili se fajl nalazi na udaljenom serveru koji ne podržava pristup za pisanje.</p></html>

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_MonitorFile)
en: Monitoring
sr@latin: Nadgledanje

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_MonitorFile)
en: Enable file &monitoring
sr@latin: &Nadgledanje fajla

note: i18n: ectx: property (html), widget (QTextEdit, textEdit_4)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Noto Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">If file monitoring is enabled the resource will reload the file when changes are made by other programs. It also tries to create a backup in case of conflicts whenever possible.</p></body></html>
sr@latin: <html><p>Ako je nadgledanje fajla aktivirano, resurs će biti ponovo učitan kad god neki drugi program izmeni fajl. Takođe se prave rezerve u slučaju sukoba, kad god je to moguće.</p></html>

[ctx: @info:status]
en: Checking file information...
sr@latin: Proveravam podatke o fajlu...
