akonadi_birthdays_resource - en to sv translation catalogue (11 entries)

en:  day |  days
sv[0]:  dag
sv[1]:  dagar

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Reminder
sv: Påminnelse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_EnableAlarm)
en: Set &reminder
sv: Ställ in &påminnelse

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Remind prior to event:
sv: &Påminnelse innan händelse:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_FilterOnCategories)
en: &Filter by categories
sv: &Filtrera enligt kategorier

en: Birthdays & Anniversaries
sv: Födelsedagar och årsdagar

en: %1's birthday
sv: %1s födelsedag

en: Birthday
sv: Födelsedag

[ctx: insert names of both spouses]
en: %1's & %2's anniversary
sv: %1s och %2s årsdag

[ctx: only one spouse in addressbook, insert the name]
en: %1's anniversary
sv: %1s årsdag

en: Anniversary
sv: Årsdag
