kdepim-runtime - en to sv translation catalogue (29 entries)

en: EteSync Resource
sv: EteSync-resurs

en: Temporary server error
sv: Tillfälligt serverfel

en: You do not have permission to perform this action.
sv: Du har inte rättigheter att utföra åtgärden för objektet.

en: Permission denied
sv: Åtkomst nekas

en: A server error occurred.
sv: Ett serverfel har inträffat.

en: Server error
sv: Serverfel

en: Your EteSync credentials were changed. Please click OK to re-enter your credentials.
sv: Din EteSync-behörighetsinformation har ändrats. Klicka på Ok för att mata in behörighetsinformationen igen.

en: Credentials Changed
sv: Behörighetsinformation ändrad

en: Cannot retrieve items - account is null
sv: Kan inte hämta objekt: kontot är noll

en: Could not get etesyncCollection from cache '%1'
sv: Kunde inte hämta etesync-samling från cache '%1'

en: Could not create new etesyncItem '%1'
sv: Kunde inte skapa nytt etesync-objekt '%1'

en: Could not get etesyncItem from cache '%1'
sv: Kunde inte hämta etesync-objekt från cache '%1'

en: Could not create new etesyncCollection
sv: Kunde inte skapa ny etesync-samling

en: Something went wrong
sv: Någonting gick fel

note: i18n: ectx: label, entry (BaseUrl), group (General)
en: Server URL
sv: Serverwebbadress

note: i18n: ectx: tooltip, entry (BaseUrl), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (BaseUrl), group (General)
en: The URL of the EteSync server, should be something like https://myserver.org/
sv: EteSync-serverns webbadress, ska vara någonting i stil med https://minserver.org/

[ctx: the username to login on server]
note: i18n: ectx: label, entry (Username), group (General)
en: Username
sv: Användarnamn

note: i18n: ectx: tooltip, entry (Username), group (General) i18n: ectx: whatsthis, entry (Username), group (General)
en: The username that is used to log into the EteSync server
sv: Användarnamnet som används för att logga in på EteSync-servern

note: i18n: ectx: label, entry (BasePath), group (General)
en: Path to base directory
sv: Sökväg till baskatalog

[ctx: @title:window]
en: EteSync configuration wizard
sv: EteSync inställningsguide

en: Login Credentials
sv: Inloggningsinformation

en: Enter your credentials to login to the EteSync server
sv: Ange din behörighetsinformation för att logga in på EteSync-servern

en: Username:
sv: Användarnamn:

en: Password:
sv: Lösenord:

en: Advanced settings
sv: Avancerade inställningar

en: 🛈 The password field is empty because EteSync does not store it for security reasons.
sv: 🛈 Lösenordsfältet är tomt eftersom EteSync inte lagrar det av säkerhetsskäl.

en: Please ensure that the server URL is correct. The URL should start with http:// or https://.
sv: Säkerställ att serverns webbadress är korrekt. Webbadressen måste börja med http:// eller https://.

en: Could not connect to the server. Please ensure that the server URL is correct.
sv: Kunde inte ansluta till servern. Säkerställ att serverns webbadress är korrekt.

en: EteSync server not found. Please ensure that the server URL is correct.
sv: EteSync-servern hittades inte. Säkerställ att serverns webbadress är korrekt.
