akonadi_imap_resource - en to sv translation catalogue (161 entries)

en: Cannot add IMAP folder '%1' for a non-existing parent folder '%2'.
sv: Kan inte lägga till IMAP-korgen '%1' för den saknade överliggande korgen '%2'.

en: Failed to create the folder '%1' on the IMAP server.
sv: Misslyckades skapa korgen '%1' på IMAP-servern.

en: Failed to subscribe to the folder '%1' on the IMAP server. It will disappear on next sync. Use the subscription dialog to overcome that
sv: Misslyckades prenumerera på korgen '%1' på IMAP-servern. Den  kommer att försvinna vid nästa synkronisering. Använd prenumerationsdialogrutan för att få bukt med det.

en: Failed to write some annotations for '%1' on the IMAP server. %2
sv: Misslyckades skriva vissa anmärkningar för '%1' på IMAP-servern. %2

en: Could not determine the UID for the newly created message on the server
sv: Kunde inte bestämma unik identifikation för det nyskapade brevet på servern

en: Cannot modify IMAP folder '%1', it does not exist on the server.
sv: Kan inte ändra IMAP-korgen '%1', den finns inte på servern.

en: ACLs for '%1' need to be retrieved from the IMAP server first. Skipping ACL change
sv: Åtkomstkontrollistor för '%1' måste först hämtas från IMAP-servern. Hoppar över ändring av åtkomstkontrollista.

en: Failed to rename the folder, restoring folder list.
sv: Misslyckades byta namn på korgen, återställer korglista.

en: Failed to subscribe to the renamed folder '%1' on the IMAP server. It will disappear on next sync. Use the subscription dialog to overcome that
sv: Misslyckades prenumerera på den namnändrade korgen '%1' på IMAP-servern. Den  kommer att försvinna vid nästa synkronisering. Använd prenumerationsdialogrutan för att få bukt med det.

en: Failed to write some ACLs for '%1' on the IMAP server. %2
sv: Misslyckades skriva vissa åtkomstkontrollistor för '%1' på IMAP-servern. %2

en: IMAP Account
sv: IMAP-konto

[ctx: @title:window]
en: IMAP Account Settings
sv: IMAP-kontoinställningar

note: i18n: ectx: label, entry (ImapServer), group (network)
en: IMAP server
sv: IMAP-server

note: i18n: ectx: label, entry (ImapPort), group (network)
en: Defines the port the IMAP service is running on
sv: Definierar porten som IMAP-tjänsten använder sig av

note: i18n: ectx: label, entry (UserName), group (network)
en: Username
sv: Användarnamn

note: i18n: ectx: label, entry (Safety), group (network)
en: Defines the encryption type to use
sv: Definierar typ av kryptering att använda

note: i18n: ectx: label, entry (OverrideEncryption), group (network)
en: Override configured encryption mode
sv: Överskrid inställd krypteringsmetod

note: i18n: ectx: label, entry (Authentication), group (network)
en: Defines the authentication type to use
sv: Definierar typ av behörighetskontroll att använda

note: i18n: ectx: label, entry (SubscriptionEnabled), group (network)
en: Defines if the server side subscription is enabled
sv: Definierar om prenumeration på serversidan är aktiverad

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useProxyCheck) i18n: ectx: label, entry (UseProxy), group (network)
en: Connect using the system proxy settings
sv: Anslut med användning av systemets proxyinställningar

note: i18n: ectx: whatsthis, entry (UseProxy), group (network)
en: If checked, the system proxy settings will be used to connect to the mail server.
sv: Om markerad, används systemets proxyinställningar för att ansluta till e-postservern.

note: i18n: ectx: label, entry (DisconnectedModeEnabled), group (cache)
en: Defines if all the IMAP data should be cached locally all the time
sv: Definierar om all IMAP-data ska lagras lokalt hela tiden

note: i18n: ectx: label, entry (IntervalCheckEnabled), group (cache)
en: Defines if interval checking is enabled.
sv: Definierar om periodisk kontroll är aktiverad

note: i18n: ectx: label, entry (IntervalCheckTime), group (cache)
en: Check interval in minutes
sv: Kontrollintervall i minuter

note: i18n: ectx: label, entry (RetrieveMetadataOnFolderListing), group (cache)
en: Defines if the annotations, ACLs and quota information of mailboxes should
                 also be retrieved when the mailboxes get listed.
sv: Definierar om anmärkningarna, åtkomstkontrollistorna och kvotinformationen
    för brevkorgar också ska hämtas när brevkorgarna listas.

note: i18n: ectx: label, entry (AutomaticExpungeEnabled), group (cache)
en: Defines if the expunge command is issued automatically, otherwise it should be
                 triggered manually through the D-Bus interface.
sv: Definierar om kommandot Förstör utförs automatiskt, annars måste det
    utföras för hand via D-Bus gränssnittet.

note: i18n: ectx: label, entry (TrashCollection), group (cache)
en: Define which folder is used for trash
sv: Definiera vilken korg som används som papperskorg

note: i18n: ectx: label, entry (TrashCollectionMigrated), group (cache)
en: Define if the trash collection received the special attribute
sv: Definiera om papperskorgens samling har tagit emot den särskilda egenskapen

note: i18n: ectx: label, entry (UseDefaultIdentity), group (cache)
en: Define if account uses the default identity
sv: Definiera om kontot använder standardidentitet

note: i18n: ectx: label, entry (AccountIdentity), group (cache)
en: Identity account
sv: Identitetskonto

note: i18n: ectx: label, entry (KnownMailBoxes), group (cache)
en: List of mailbox names reported by the server the last time
sv: Lista med brevkorgsnamn som rapporteras av servern förra gången

note: i18n: ectx: label, entry (IdleRidPath), group (idle)
en: RID path to the mailbox to watch for changes
sv: RID-sökväg till brevlådan för att bevaka ändringar

note: i18n: ectx: label, entry (SieveSupport), group (siever)
en: Define if server supports sieve
sv: Definiera om servern stöder Sieve

note: i18n: ectx: label, entry (SieveReuseConfig), group (siever)
en: Define if we reuse host and login configuration
sv: Definiera om inställning av värddator och inloggning återanvänds

note: i18n: ectx: label, entry (SievePort), group (siever)
en: Define sieve port
sv: Definiera port för Sieve

note: i18n: ectx: label, entry (SieveAlternateUrl), group (siever)
en: Define alternate URL
sv: Definiera alternativ webbadress

note: i18n: ectx: label, entry (AlternateAuthentication), group (siever)
en: Defines the authentication type to use for alternate server
sv: Definierar typ av behörighetskontroll att använda för alternativ server

note: i18n: ectx: label, entry (SieveVacationFilename), group (siever)
en: Define default sieve vacation filename
sv: Definiera normalt semesterfilnamn för Sieve

note: i18n: ectx: label, entry (SieveCustomUsername), group (siever)
en: Define username used from custom server sieve url
sv: Definiera användarnamn använd för anpassad Sieve-server webbadress

note: i18n: ectx: label, entry (SieveCustomAuthentification), group (siever)
en: Defines the type of identification used by custom sieve server
sv: Definierar typ av identifikation använd av anpassad Sieve-server

en: No server configured yet.
sv: Ingen server inställd ännu.

[ctx: @title:window]
en: Serverside Subscription
sv: Prenumeration på serversidan

en: Connection established.
sv: Anslutning upprättad.

en: Server is not available.
sv: Servern är inte tillgänglig.

[ctx: @info:status]
en: Adding item in '%1'
sv: Lägger till objekt i '%1'

[ctx: @info:status]
en: Updating item in '%1'
sv: Uppdaterar objekt i '%1'

[ctx: @info:status]
en: Updating items
sv: Uppdaterar objekt

[ctx: @info:status]
en: Removing items
sv: Tar bort objekt

[ctx: @info:status]
en: Moving items from '%1' to '%2'
sv: Flyttar objekt från '%1' till '%2'

[ctx: @info:status]
en: Retrieving folders
sv: Hämtar korgar

[ctx: @info:status]
en: Retrieving extra folder information for '%1'
sv: Hämtar extra korginformation för '%1'

[ctx: @info:status]
en: Creating folder '%1'
sv: Skapar korg '%1'

[ctx: @info:status]
en: Updating folder '%1'
sv: Uppdaterar korg '%1'

[ctx: @info:status]
en: Removing folder '%1'
sv: Tar bort korg '%1'

[ctx: @info:status]
en: Moving folder '%1' from '%2' to '%3'
sv: Flyttar korg '%1' från '%2' till '%3'

[ctx: @info:status]
en: Searching…
sv: Söker…

en: Cannot move IMAP folder '%1', it does not exist on the server.
sv: Kan inte flytta IMAP-korgen '%1', den finns inte på servern.

en: Cannot move IMAP folder '%1' out of '%2', '%2' does not exist on the server.
sv: Kan inte flytta IMAP-korgen '%1' ur '%2', '%2' finns inte på servern.

en: Cannot move IMAP folder '%1' to '%2', '%2' does not exist on the server.
sv: Kan inte flytta IMAP-korgen '%1' till '%2', '%2' finns inte på servern.

en: Cannot move message, it does not exist on the server.
sv: Kan inte flytta brev, det finns inte på servern.

en: Cannot move message out of '%1', '%1' does not exist on the server.
sv: Kan inte flytta brev ur '%1', '%1' finns inte på servern.

en: Cannot move message to '%1', '%1' does not exist on the server.
sv: Kan inte flytta brev till '%1', '%1' finns inte på servern.

en: Failed to move item, it has no message payload. Remote id: %1
sv: Misslyckades flytta objekt, det har ingen brevnyttolast. Fjärr-id: %1

en: Failed to mark the message from '%1' for deletion on the IMAP server. It will reappear on next sync.
sv: Misslyckades markera brevet från '%1' för borttagning på IMAP-servern. Det kommer att dyka upp igen vid nästa synkronisering.

[ctx: @status]
en: Failed to read password from keychain.
sv: Misslyckades läsa lösenord från nyckelkedja.

en: Failed to delete the folder, restoring folder list.
sv: Misslyckades ta bort korgen, återställer korglista.

en: Failed to find the folder to be deleted, restoring folder list.
sv: Misslyckades hitta korgen att ta bort, återställer korglista.

en: Restarting item retrieval.
sv: Startar om hämtning av objekt.

en: Unable to connect to the IMAP server.
sv: Kunde inte ansluta till IMAP-servern.

en: Connection lost
sv: Anslutning nerkopplad

en: killed
sv: dödad

en: <p>Your access rights to folder <b>%1</b> have been restricted, it will no longer be possible to add messages to this folder.</p>
sv: <p>Dina rättigheter för korgen <b>%1</b> har begränsats. Det kommer inte lägre att vara möjligt att lägga till brev i korgen.</p>

en: Access rights revoked
sv: Åtkomsträttigheter indragna

en: Inbox
sv: Inkorg

en: Shared Folders
sv: Delade korgar

[ctx: @info:status]
en: Fetching missing mail bodies in %3: %1/%2
sv: Hämtar saknade brevtexter i %3: %1/%2

en: Remote id is empty or invalid
sv: Fjärridentifikation är tom eller ogiltig

en: No message retrieved, failed to read the message.
sv: Inget brev mottaget, misslyckades läsa brevet.

en: No message retrieved, server reply was empty.
sv: Inget brev hämtat, serverns svar var tomt.

en: Invalid search
sv: Ogiltig sökning

[ctx: @title:window Dialog title for dialog showing information about a server]
en: Server Info
sv: Serverinformation

en: Resource not synchronized yet.
sv: Resurs ej synkroniserad ännu.

en: Could not connect to the IMAP-server %1.
    %2
sv: Kunde inte ansluta till IMAP-servern %1.
    %2

en: Could not connect to the IMAP server.
    %1
sv: Kunde inte ansluta till IMAP-servern.
    %1

en: Disconnected from server during login.
sv: Nerkopplad från servern under inloggning.

en: Could not create another extra connection to the IMAP-server %1.
sv: Kunde inte skapa en ytterligare extra anslutning till IMAP-servern %1.

en: Could not read the password: user rejected wallet access
sv: Kunde inte läsa lösenordet: användaren tillät inte åtkomst av plånboken

en: Empty password
sv: Tomt lösenord

en: You requested TLS/SSL to connect to %1, but your system does not seem to be set up for that.
sv: Du begärde TLS/SSL för att ansluta till %1, men systemet verkar inte vara inställt för det.

en: Could not connect to the IMAP-server.
    %1
sv: Kunde inte ansluta till IMAP-servern.
    %1

en: Could not test the capabilities supported by the IMAP server %1.
    %2
sv: Kunde inte prova funktionerna som stöds av IMAP-servern %1.
    %2

en: Could not test the capabilities supported by the IMAP server.
    %1
sv: Kunde inte prova funktionerna som stöds av IMAP-servern.
    %1

en: Cannot use the IMAP server %1, some mandatory capabilities are missing: %2. Please ask your sysadmin to upgrade the server.
sv: Kan inte använda IMAP-servern %1, vissa nödvändiga funktioner saknas: %2. Be systemadministratören att uppgradera servern.

en: Disconnected during login.
sv: Nerkopplad under inloggning.

[ctx: @title]
en: An IMAP e-mail account needs your attention.
sv: Ett IMAP e-postkonto behöver din uppmärksamhet.

en: The IMAP server refused the supplied username and password.
    Do you want to try again, or open the settings?
    
    %1
sv: IMAP-servern godkände inte angivet användarnamn och lösenord.
    Vill du försöka igen, eller öppna inställningarna?
    
    %1

en: The IMAP server for account %1 refused the supplied username and password.
    Do you want to try again, or open the settings?
    
    %2
sv: IMAP-servern för kontot %1 godkände inte angivet användarnamn och lösenord.
    Vill du försöka igen, eller öppna inställningarna?
    
    %2

[ctx: @action:button]
en: Try again
sv: Försök igen

[ctx: @action:button]
en: Open settings
sv: Öppna inställningarna

[ctx: Authentication method]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authenticationAlternateCombo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authenticationCombo)
en: Clear text
sv: Klartext

[ctx: Authentication method]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authenticationAlternateCombo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authenticationCombo)
en: Anonymous
sv: Anonym

en: Archive Folder
sv: Arkivera korg

[ctx: Percent value; %p is the value, % is the percent sign]
en: %p%
sv: %p %

en: %v minute | %v minutes
sv[0]: %v minut
sv[1]: %v minuter

en: Identity:
sv: Identitet:

en: Activities
sv: Aktiviteter

en: You have changed the address of the server. Even if this is the same server as before we will have to re-download all your emails from this account again. Are you sure you want to proceed?
sv: Du har ändrat serverns adress. Även om det är samma server som tidigare, måste vi ladda ner alla dina brev från kontot igen. Är du säker på att du vill fortsätta?

[ctx: @title:window]
en: Server address change
sv: Ändring av serveradress

en: You have changed the user name. Even if this is a user name for the same account as before we will have to re-download all your emails from this account again. Are you sure you want to proceed?
sv: Du har ändrat användarnamn. Även om det är ett användarnamn för samma konto som tidigare måste vi ladda ner alla dina brev från kontot igen. Är du säker på att du vill fortsätta?

[ctx: @title:window]
en: User name change
sv: Ändring av användarnamn

[ctx: @info:status]
en: Could not access KWallet. It is necessary to store the password. Please activate it.
sv: Kunde inte komma åt plånboken. Det är nödvändigt för att lagra lösenordet. Aktivera den.

[ctx: @info:status]
en: KWallet Unavailable
sv: Plånboken otillgänglig

en: Unable to connect to the server, please verify the server address.
sv: Kan inte ansluta till servern, verifiera serverns adress.

en: <qt><b>STARTTLS is supported and recommended.</b></qt>
sv: <qt><b>STARTTLS stöds och rekommenderas.</b></qt>

en: <qt><b>SSL/TLS is supported and recommended.</b></qt>
sv: <qt><b>SSL/TLS stöds och rekommenderas.</b></qt>

en: <qt><b>No security is supported. It is not recommended to connect to this server.</b></qt>
sv: <qt><b>Ingen säkerhet stöds. Det rekommenderas inte att ansluta till den här servern.</b></qt>

en: <qt><b>It is not possible to use this server.</b></qt>
sv: <qt><b>Det är inte möjligt att använda den här servern.</b></qt>

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab)
en: General
sv: Allmänt

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, accountInfoLabel)
en: Account Information
sv: Kontoinformation

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Account Name:
sv: Kontonamn:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label)
en: Indicate the IMAP server. If you want to connect to a non-standard port for a specific encryption scheme, you can add ":port" to indicate that. For example: "imap.foo.com:144".
sv: Ange IMAP-servern. Om du vill ansluta till en annan port än standardporten för en specifikt krypteringsmetod, kan du lägga till ":port" för att ange det, exempelvis "imap.bla.se:144".

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: I&MAP Server:
sv: I&MAP-server:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_2)
en: The username.
sv: Användarnamnet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Use&rname:
sv: Använda&rnamn:

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, label_3)
en: The password.
sv: Lösenordet.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_13)
en: Password:
sv: Lösenord:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget, checkOptions)
en: Mail Checking Options
sv: Alternativ för brevkontroll

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, disconnectedModeEnabled)
en: &Download all messages for offline use
sv: La&dda ner alla brev för nerkopplad användning

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, enableMailCheckBox)
en: Enable &interval mail checking
sv: Aktivera per&iodisk kontroll av brev

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Check mail interval:
sv: Brevkontrollintervall:

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, tab_2)
en: Filtering
sv: Filtrering

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, managesieveCheck)
en: Server supports Sieve
sv: Servern stöder Sieve

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, sameConfigCheck)
en: Reuse host and login configuration
sv: Återanvänd värddator- och inloggningsinställningar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_14)
en: The server port changed when ManageSieve turned into a full RFC Standard. Old server implementations still use port 2000, while newer standard conform server can only be accessed via port 4190.
sv: Serverporten ändrades när ManageSieve blev en fullständig RFC-standard. Den gamla serverimplementeringen använder fortfarande port 2000, medan de nya servrarna som uppfyller standarden bara kan kommas åt via port 4190.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Managesieve port:
sv: Port för hantering av Sieve:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Alternate Server:
sv: Alternativ server:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, authentication)
en: Authentication
sv: Behörighetskontroll

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noAuthentification)
en: No authentication
sv: Ingen behörighetskontroll

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, customUserPassword)
en: &Username and Password
sv: An&vändarnamn och lösenord

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, imapUserPassword)
en: I&MAP Username and Password
sv: I&MAP användarnamn och lösenord

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_12)
en: Username:
sv: Användarnamn:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_15) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Authentication:
sv: Behörighetskontroll:

[ctx: Authentication method]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authenticationAlternateCombo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authenticationCombo)
en: LOGIN
sv: INLOGGNING

[ctx: Authentication method]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authenticationAlternateCombo) i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, authenticationCombo)
en: PLAIN
sv: ENKEL

note: i18n: ectx: attribute (title), widget (QWidget, advancedTab)
en: Advanced
sv: Avancerat

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget)
en: IMAP Settings
sv: IMAP-inställningar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, subscriptionEnabled)
en: Enable server-side subscriptions
sv: Aktivera prenumerationer på serversidan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, subscriptionButton)
en: Serverside Subscription…
sv: Prenumeration på serversidan…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, autoExpungeCheck)
en: Automaticall&y compact folders (expunges deleted messages)
sv: Komprimera korgar a&utomatiskt (förstör borttagna brev)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_11)
en: Trash folder:
sv: Papperskorg:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KTitleWidget)
en: Connection Settings
sv: Anslutningsinställningar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, testButton)
en: Auto Detect
sv: Detektera automatiskt

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, showServerInfo)
en: Server Info
sv: Serverinformation

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Encryption:
sv: Kryptering:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noRadio)
en: None
sv: Ingen

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, imapInfo)
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'HandelGotDLig'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">SSL/TLS</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> is safe IMAP over port 993;</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">STARTTLS</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> will operate on port 143 and switch to a secure connection directly after connecting;</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">None</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> will connect to port 143 but not switch to a secure connection. This setting is not recommended.</span></p></body></html>
sv: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'HandelGotDLig'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">SSL/TLS</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> är säker IMAP via port 993,</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">STARTTLS</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> kommer att använda port 143 och byta till en säker anslutning direkt efter uppkoppling,</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">Ingen</span> ansluter till port 143 men byter inte till en säker anslutning. Inställningen rekommenderas inte.</span></p></body></html>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, testInfo)
en: Empty
sv: Tom

[ctx: @action:button]
en: Reload &List
sv: Uppdate&ra lista

[ctx: @option:check]
en: Enable server-side subscriptions
sv: Aktivera prenumerationer på serversidan

[ctx: @label search for a subscription]
en: Search:
sv: Sök:

[ctx: @option:check]
en: Subscribed only
sv: Endast prenumerationer
