akonadi_maildir_resource - en to sv translation catalogue (37 entries)

en: Archive Folder
sv: Arkivera korg

en: Activities
sv: Aktiviteter

en: The selected path is empty.
sv: Den valda sökvägen är tom.

en: The selected path contains valid Maildir folders.
sv: Den valda sökvägen innehåller giltiga maildir-kataloger.

en: The selected path is a valid Maildir.
sv: Den valda sökvägen är en giltig maildir-katalog.

en: The selected path does not exist yet, a new Maildir will be created.
sv: Den valda sökvägen finns inte ännu. En ny maildir-katalog kommer att skapas.

en: The selected path does not exist.
sv: Den valda sökvägen finns inte.

en: Error opening %1; this folder is missing.
sv: Fel när %1 skulle öppnas: Katalogen saknas.

en: Error opening %1; either this is not a valid maildir folder, or you do not have sufficient access permissions.
sv: Fel när %1 skulle öppnas: Antingen är detta inte en giltig maildir-katalog, eller saknas tillräckliga åtkomsträttigheter.

en: Cannot locate mail file %1.
sv: Kan inte hitta brevfilen %1.

en: Cannot open mail file %1.
sv: Kan inte öppna brevfilen %1.

en: Cannot write to mail file %1.
sv: Kan inte skriva till brevfilen %1.

en: Failed to create mail file %1. The error was: %2
sv: Misslyckades skapa brevfilen %1. Felet är: %2

en: Failed to update the file name %1 to %2 on the disk. The error was: %3.
sv: Misslyckades uppdatera filnamnet %1 till %2 på disk. Felet är: %3.

en: Unusable configuration.
sv: Oanvändbar inställning.

en: Unable to fetch item: The maildir folder "%1" is not valid.
sv: Kunde inte hämta objekt: maildir-korgen "%1" är inte giltig.

en: Error: Unsupported type.
sv: Fel: Typen stöds inte.

en: Failed to change the flags for the mail. %1
sv: Misslyckades ändra brevets flaggor. %1

en: Maildir resource got a non-mail content.
sv: Maildir-resurs tog emot innehåll som inte är brev.

en: Source folder is invalid: '%1'.
sv: Källkorgen är ogiltig: '%1'.

en: Destination folder is invalid: '%1'.
sv: Målkorgen är ogiltig: '%1'.

en: Could not move message '%1' from '%2' to '%3'. The error was %4.
sv: Kunde inte flytta brevet '%1' från '%2' till '%3'. Felet är %4.

en: Failed to delete message: %1
sv: Misslyckades ta bort brev: %1

en: Maildir '%1' for collection '%2' is invalid.
sv: Maildir '%1' for samlingen '%2' är ogiltig.

en: Unable to rename maildir folder '%1'.
sv: Kunde inte byta namn på maildir-korgen '%1'.

en: Cannot move root maildir folder '%1'.
sv: Kan inte flytta toppnivå maildir-korgen '%1'.

en: Unable to move maildir folder '%1' from '%2' to '%3'.
sv: Kunde inte flytta maildir-korgen '%1' från '%2' till '%3'.

en: Cannot delete top-level maildir folder '%1'.
sv: Kan inte ta bort toppnivå maildir-korgen '%1'.

en: Failed to delete sub-folder '%1'.
sv: Misslyckades ta bort delkorg '%1'.

en: Unable to create maildir '%1'.
sv: Kunde inte skapa maildir '%1'.

en: No usable storage location configured.
sv: Ingen användbar lagringsplats inställd.

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to maildir
sv: Sökväg till maildir

note: i18n: ectx: label, entry (TopLevelIsContainer), group (General)
en: Path points to a folder containing Maildirs instead of to a maildir itself.
sv: Sökvägen pekar på en katalog som innehåller maildir-kataloger istället för själva maildir-katalogen.

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
sv: Ändra inte gränssnittets verkliga data.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ConfigWidget)
en: Mail Directory Settings
sv: Inställningar av e-postkatalog

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Select the folder containing the maildir information:
sv: Välj katalog som innehåller maildir-information:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ReadOnly)
en: Open in read-only mode
sv: Öppna i skrivskyddat läge
