akonadi_tomboynotes_resource - en to tr translation catalogue (23 entries)

en: Sync error. Server status not as expected.
tr: Eşitleme hatası. Sunucu durumu beklenilen gibi değil.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TomboyNotesAgentConfigWidget)
en: Tomboy Server Settings
tr: Tomboy Sunucu Ayarları

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Display name:
tr: Görünen ad:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Type in the server URL:
tr: Sunucu URL'sini girin:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_ServerURL)
en: This value is not changeable after first setup
tr: İlk kurulumdan sonra, değer değiştirilemez

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Update interval:
tr: Güncelleme aralığı:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: minutes
tr: dakika

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ReadOnly)
en: Open in read-only mode
tr: Saltokunur kipte aç

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ignoreSslErrors)
en: Ignore SSL errors
tr: SSL hatalarını yok say

en: Tomboy Notes %1
tr: Tomboy Notları %1

en: Resource configuration is not valid
tr: Özkaynak yapılandırması geçersiz

en: Resource is read-only
tr: Özaynak saltokunur

note: i18n: ectx: label, entry (collectionName), group (General)
en: The display name of this resource
tr: Özaynağın görünen adı

note: i18n: ectx: label, entry (ServerURL), group (General)
en: The URL to the Tomboy sync server
tr: Tomboy eşitleme sunucusu URL'si

note: i18n: ectx: label, entry (contentURL), group (General)
en: The URL to the notes on the Tomboy sync server
tr: Tomboy eşitleme sunucusundaki notların URL'si

note: i18n: ectx: label, entry (userURL), group (General)
en: The URL to the user data on the Tomboy sync server
tr: Tomboy eşitleme sunucusundaki kullanıcı verilerinin URL'si

note: i18n: ectx: label, entry (requestToken), group (General)
en: The request token to the Tomboy sync server
tr: Tombo eşitleme sunucusu için istek jetonu

note: i18n: ectx: label, entry (requestTokenSecret), group (General)
en: The request token secret to the Tomboy sync server
tr: Tombo eşitleme sunucusu için gizli istek jetonu

note: i18n: ectx: label, entry (ConflictHandling), group (General)
en: The way how conflicts should be handled
tr: Çakışmaların nasıl ele alınması gerektiği

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
tr: Güncel arka uç verilerini değiştirme.

note: i18n: ectx: label, entry (ignoreSslErrors), group (General)
en: Ignore SSL errors.
tr: SSL hatalarını yok say.

note: i18n: ectx: label, entry (refreshInterval), group (General)
en: Refresh every
tr: Yenileme sıklığı

en: Authorization failed. It could be an SSL error.
tr: Yetkilendirme hatası. SSL hatası olabilir.
