akonadi_tomboynotes_resource - en to uk translation catalogue (23 entries)

en: Sync error. Server status not as expected.
uk: Помилка синхронізації. Неочікуваний стан сервера.

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, TomboyNotesAgentConfigWidget)
en: Tomboy Server Settings
uk: Параметри сервера Tomboy

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_2)
en: Display name:
uk: Видима назва:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Type in the server URL:
uk: Введіть адресу сервера:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, kcfg_ServerURL)
en: This value is not changeable after first setup
uk: Це значення не можна буде змінити після початкового налаштовування

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_3)
en: Update interval:
uk: Інтервал оновлення:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4)
en: minutes
uk: хвилин

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ReadOnly)
en: Open in read-only mode
uk: Відкрити у режимі «лише для читання»

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_ignoreSslErrors)
en: Ignore SSL errors
uk: Ігнорувати помилки SSL

en: Tomboy Notes %1
uk: Нотатки Tomboy %1

en: Resource configuration is not valid
uk: Налаштування ресурсу є некоректними

en: Resource is read-only
uk: Ресурс призначено лише для читання

note: i18n: ectx: label, entry (collectionName), group (General)
en: The display name of this resource
uk: Видима назва цього ресурсу

note: i18n: ectx: label, entry (ServerURL), group (General)
en: The URL to the Tomboy sync server
uk: Адреса сервера синхронізації Tomboy

note: i18n: ectx: label, entry (contentURL), group (General)
en: The URL to the notes on the Tomboy sync server
uk: Адреса нотаток на сервері синхронізації Tomboy

note: i18n: ectx: label, entry (userURL), group (General)
en: The URL to the user data on the Tomboy sync server
uk: Адреса даних користувачів на сервері синхронізації Tomboy

note: i18n: ectx: label, entry (requestToken), group (General)
en: The request token to the Tomboy sync server
uk: Ключ запитів сервера синхронізації Tomboy

note: i18n: ectx: label, entry (requestTokenSecret), group (General)
en: The request token secret to the Tomboy sync server
uk: Пароль ключа запитів сервера синхронізації Tomboy

note: i18n: ectx: label, entry (ConflictHandling), group (General)
en: The way how conflicts should be handled
uk: Спосіб обробки конфліктних ситуацій

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
uk: Не змінювати справжні дані модуля.

note: i18n: ectx: label, entry (ignoreSslErrors), group (General)
en: Ignore SSL errors.
uk: Ігнорувати помилки SSL.

note: i18n: ectx: label, entry (refreshInterval), group (General)
en: Refresh every
uk: Оновлювати кожні

en: Authorization failed. It could be an SSL error.
uk: Не вдалося пройти розпізнавання. Можливо, сталася помилка, пов’язана із SSL.
