akonadi_vcard_resource - en to uk translation catalogue (8 entries)

[ctx: Filedialog filter for *.vcf]
en: vCard Address Book File
uk: Файл адресної книги vCard

en: Contact with uid '%1' not found.
uk: Не знайдено запису контакту з uid «%1».

en: Unable to open vCard file '%1'.
uk: Не вдалося відкрити файл vCard «%1».

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to vCard file.
uk: Шлях до файла vCard.

note: i18n: ectx: label, entry (DisplayName), group (General)
en: Display name.
uk: Показана назва.

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
uk: Не змінювати справжні дані сервера.

note: i18n: ectx: label, entry (MonitorFile), group (General)
en: Monitor file for changes.
uk: Слідкувати за змінами у файлі.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Filename:
uk: Назва файла:
