akonadi_ical_resource - en to uk translation catalogue (11 entries)

note: i18n: ectx: label, entry (Path), group (General)
en: Path to iCal file.
uk: Шлях до файла iCal.

note: i18n: ectx: label, entry (DisplayName), group (General)
en: Display name.
uk: Показана назва.

note: i18n: ectx: label, entry (ReadOnly), group (General)
en: Do not change the actual backend data.
uk: Не змінювати справжні дані сервера.

note: i18n: ectx: label, entry (MonitorFile), group (General)
en: Monitor file for changes.
uk: Слідкувати за змінами у файлі.

note: i18n: ectx: label, entry (PeriodicUpdate), group (General)
en: Periodically update the file.
uk: Періодично оновлювати файл.

note: i18n: ectx: label, entry (UpdatePeriod), group (General)
en: Automatic update period in minutes.
uk: Проміжок автоматичного оновлення у хвилинах.

en: Incidence with uid '%1' not found.
uk: Екземпляр з uid «%1» не знайдено.

en: Calendar not loaded.
uk: Календар не завантажено.

en: Failed to save calendar file to %1
uk: Не вдалося зберегти файл календаря до %1

en: Unable to retrieve added item %1.
uk: Не вдалося отримати доданий елемент %1.

en: Unable to retrieve modified item %1.
uk: Не вдалося отримати змінений елемент %1.
