plasma_applet_binaryclock - en to ar translation catalogue (8 entries)

[ctx: @title]
en: Appearance
ar: المظهر

en: Display:
ar: العرض:

[ctx: @option:check]
en: Grid
ar: الشّبكة

[ctx: @option:check]
en: Inactive LEDs
ar: المصابيح الخاملة

[ctx: @option:check]
en: Seconds
ar: الثّواني

[ctx: @option:check]
en: In BCD format (decimal)
ar: بتنسيق BCD (عشري)

en: Use custom color for:
ar: استخدم لون مخصّص:

[ctx: @option:check]
en: Active LEDs
ar: المصابيح النّشطة
