kdeplasma-addons - en to ar translation catalogue (13 entries)

[ctx: @title]
en: General
ar: عامّ

[ctx: @title:group]
en: Content scaling:
ar: تكبير المحتويات:

[ctx: @option:radio]
en: Fixed scale:
ar: مقاس ثابت:

[ctx: @option:radio]
en: Automatic scaling if width is below
ar: لائم المقاس إذا كان العرض أقل

[ctx: @action:button]
en: Go Back
ar: عُد

[ctx: @action:button]
en: Go Forward
ar: تقدم

[ctx: @info]
en: Type a URL
ar: اكتب العنوان

[ctx: @action:button]
en: Stop Loading This Page
ar: أوقف تحميل هذه الصفحة

[ctx: @action:button]
en: Reload This Page
ar: أعد تحميل هذه الصفحة

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Link in Browser
ar: افتح الرابط في المتصفح

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Link Address
ar: انسخ عنوان الوصلة

[ctx: An unwanted popup was blocked]
en: Popup blocked
ar: منعت النافذة المنبثقة

en: Click here to open the following blocked popup:
    %1
ar: انقر هنا لتفتح النوافذ المنبثقة الممنوعة التالية:
    %1
