krunner_spellcheckrunner - en to ar translation catalogue (9 entries)

en: spell
ar: تهجأ

en: Checks the spelling of :q:.
ar: يتأكد من إملاء :q:.

[ctx: Term is spelled correctly]
en: Correct
ar: صحيح

en: Suggested term
ar: الكلمة المقترحة

en: No dictionary found, please install hspell
ar: لم يعثر على قاموس ، يرجى تثبيت hspell

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Spell Check Settings
ar: إعدادات التدقيق الإملائي

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_requireTriggerWord)
en: &Require trigger word
ar: ت&حتاج إلى كلمة قادحة

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Trigger word:
ar: ال&كلمة القادحة:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_openKcmButton)
en: Configure Dictionaries…
ar: اضبط القواميس...
