plasma_applet_binaryclock - en to ar translation catalogue (6 entries)

[ctx: @title]
en: Appearance
ar: المظهر

[ctx: @title:group The things being potentially shown are lights and seconds]
en: Show:
ar: أظهر:

[ctx: @option:check]
en: Inactive lights
ar: مصابيح خاملة

[ctx: @option:check]
en: Seconds
ar: الثّواني

en: Use custom color for:
ar: استخدم لون مخصّص:

[ctx: @option:check]
en: Active lights
ar: مصابيح نشطة
