kdeplasma-addons - en to ast translation catalogue (7 entries)

[ctx: @title]
en: Keys
ast: Tecles

[ctx: @label show keyboard indicator when Caps Lock or Num Lock is activated]
en: Show when activated:
ast: Amosar al activar:

[ctx: @option:check]
en: Caps Lock
ast: Bloq Mayús

[ctx: @option:check]
en: Num Lock
ast: Bloq Num

en: Caps Lock activated
ast: El bloquéu de mayúscules ta activáu

en: Num Lock activated
ast: El bloquéu númbéricu ta activáu

en: No lock keys activated
ast: Nun s'activó nenguna tecla de bloquéu
