kdeplasma-addons - en to az translation catalogue (171 entries)

[ctx: @title]
en: Appearance
az: Xarici görünüş

[ctx: @title:group]
en: Font:
az: Şrift:

[ctx: @option:check]
en: Bold text
az: Qalın mətn

[ctx: @option:check]
en: Italic text
az: Kursiv mətn

[ctx: @title:group]
en: Fuzzyness:
az: Qeyri-dəqiqlik dərəcəsi:

[ctx: @item:inrange]
en: Accurate
az: Dəqiq

[ctx: @item:inrange]
en: Fuzzy
az: Təxmini

en: One o’clock
az: Saat bir tamam

en: Five past one
az: İkiyə beş dəqiqə işləyir

en: Ten past one
az: İkiyə on dəqiqə işləyir

en: Quarter past one
az: İkiyə on beş dəqiqə işləyir

en: Twenty past one
az: İkiyə iyirmi dəqiqə işləyir

en: Twenty-five past one
az: İkiyə iyirmi beş dəqiqə işləyir

en: Half past one
az: İkinin yarısı

en: Twenty-five to two
az: İkiyə iyirmi beş dəqiqə qalır

en: Twenty to two
az: İkiyə iyirmi dəqiqə qalır

en: Quarter to two
az: İkiyə on beş dəqiqə qalır

en: Ten to two
az: İkiyə on dəqiqə qalır

en: Five to two
az: İkiyə beş dəqiqə qalır

en: Two o’clock
az: Saat iki tamam

en: Five past two
az: Üçə beş dəqiqə işləyir

en: Ten past two
az: Üçə on dəqiqə işləyir

en: Quarter past two
az: Üçə on beş dəqiqə işləyir

en: Twenty past two
az: Üçə iyirmi dəqiqə işləyir

en: Twenty-five past two
az: Üçə iyirmi beş dəqiqə işləyir

en: Half past two
az: Üçün yarısı

en: Twenty-five to three
az: Üçə iyirmi beş dəqiqə qalır

en: Twenty to three
az: Üçə iyirmi dəqiqə qalır

en: Quarter to three
az: Üçə on beş dəqiqə qalır

en: Ten to three
az: Üçə on dəqiqə qalır

en: Five to three
az: Üçə beş dəqiqə qalır

en: Three o’clock
az: Saat üç tamam

en: Five past three
az: Dördə beş dəqiqə işləyir

en: Ten past three
az: Dördə on dəqiqə işləyir

en: Quarter past three
az: Dördə on beş dəqiqə işləyir

en: Twenty past three
az: Dördə iyirmi dəqiqə işləyir

en: Twenty-five past three
az: Dördə iyirmi beş dəqiqə işləyir

en: Half past three
az: Dördün yarısı

en: Twenty-five to four
az: Dördə iyirmi beş dəqiqə qalır

en: Twenty to four
az: Dördə iyirmi dəqiqə qalır

en: Quarter to four
az: Dördə on beş dəqiqə qalır

en: Ten to four
az: Dördə on dəqiqə qalır

en: Five to four
az: Dördə beş dəqiqə qalır

en: Four o’clock
az: Saat dörd tamam

en: Five past four
az: Beşə beş dəqiqə işləyir

en: Ten past four
az: Beşə on dəqiqə işləyir

en: Quarter past four
az: Beşə on beş dəqiqə qalır

en: Twenty past four
az: Beşə iyirmi dəqiqə qalır

en: Twenty-five past four
az: Beşə iyirmi beş dəqiqə qalır

en: Half past four
az: Beşin yarısı

en: Twenty-five to five
az: Beşə iyirmi beş dəqiqə qalır

en: Twenty to five
az: Beşə iyirmi dəqiqə qalır

en: Quarter to five
az: Beşə on beş dəqiqə qalır

en: Ten to five
az: Beşə on dəqiqə qalır

en: Five to five
az: Beşə beş dəqiqə qalır

en: Five o’clock
az: Saat beş tamam

en: Five past five
az: Altıya beş dəqiqə işləyir

en: Ten past five
az: Altıya on dəqiqə işləyir

en: Quarter past five
az: Altıya on beş dəqiqə işləyir

en: Twenty past five
az: Altıya iyirmi dəqiqə işləyir

en: Twenty-five past five
az: Altıya iyirmi beş dəqiqə işləyir

en: Half past five
az: Altının yarısı

en: Twenty-five to six
az: Altıya iyirmi beş dəqiqə qalır

en: Twenty to six
az: Altıya iyirmi dəqiqə qalır

en: Quarter to six
az: Altıya on beş dəqiqə qalır

en: Ten to six
az: Altıya on dəqiqə qalır

en: Five to six
az: Altıya beş dəqiqə qalır

en: Six o’clock
az: Saat altı tamam

en: Five past six
az: Yeddiyə beş dəqiqə işləyir

en: Ten past six
az: Yeddiyə on dəqiqə işləyir

en: Quarter past six
az: Yeddiyə on beş dəqiqə işləyir

en: Twenty past six
az: Yeddiyə iyirmi dəqiqə işləyir

en: Twenty-five past six
az: Yeddiyə iyirmi beş dəqiqə işləyir

en: Half past six
az: Yeddinin yarısı

en: Twenty-five to seven
az: Yeddiyə iyirmi beş dəqiqə qalır

en: Twenty to seven
az: Yeddiyə iyirmi dəqiqə qalır

en: Quarter to seven
az: Yeddiyə on beş dəqiqə qalır

en: Ten to seven
az: Yeddiyə on dəqiqə qalır

en: Five to seven
az: Yeddiyə beş dəqiqə qalır

en: Seven o’clock
az: Saat yeddi tamam

en: Five past seven
az: Səkkizə beş dəqiqə işləyir

en: Ten past seven
az: Səkkizə on dəqiqə işləyir

en: Quarter past seven
az: Səkkizə on beş dəqiqə işləyir

en: Twenty past seven
az: Səkkizə iyirmi dəqiqə işləyir

en: Twenty-five past seven
az: Səkkizə iyirmi beş dəqiqə işləyir

en: Half past seven
az: Səkkizin yarısı

en: Twenty-five to eight
az: Səkkizə iyirmi beş dəqiqə qalır

en: Twenty to eight
az: Səkkizə iyirmi dəqiqə qalır

en: Quarter to eight
az: Səkkizə on beş dəqiqə qalır

en: Ten to eight
az: Səkkizə on dəqiqə qalır

en: Five to eight
az: Səkkizə beş dəqiqə qalır

en: Eight o’clock
az: Saat səkkiz tamam

en: Five past eight
az: Doqquza beş dəqiqə işləyir

en: Ten past eight
az: Doqquza on dəqiqə işləyir

en: Quarter past eight
az: Doqquza on beş dəqiqə işləyir

en: Twenty past eight
az: Doqquza iyirmi beş dəqiqə işləyir

en: Twenty-five past eight
az: Doqquza iyirmi beş dəqiqə işləyir

en: Half past eight
az: Doqquzun yarısı

en: Twenty-five to nine
az: Doqquza iyirmi beş dəqiqə qalır

en: Twenty to nine
az: Doqquza iyirmi dəqiqə qalır

en: Quarter to nine
az: Doqquza on beş dəqiqə qalır

en: Ten to nine
az: Doqquza on dəqiqə qalır

en: Five to nine
az: Doqquza beş dəqiqə qalır

en: Nine o’clock
az: Saat doqquz tamam

en: Five past nine
az: Ona beş dəqiqə işləyir

en: Ten past nine
az: Ona on dəqiqə işləyir

en: Quarter past nine
az: Ona on beş dəqiqə işləyir

en: Twenty past nine
az: Ona iyirmi dəqiqə işləyir

en: Twenty-five past nine
az: Ona iyirmi beş dəqiqə işləyir

en: Half past nine
az: Onun yarısı

en: Twenty-five to ten
az: Ona iyirmi beş dəqiqə qalır

en: Twenty to ten
az: Ona iyirmi dəqiqə qalır

en: Quarter to ten
az: Ona on beş dəqiqə qalır

en: Ten to ten
az: Ona on dəqiqə qalır

en: Five to ten
az: Ona beş dəqiqə qalır

en: Ten o’clock
az: Saat on tamam

en: Five past ten
az: On birə beş dəqiqə işləyir

en: Ten past ten
az: On birə on dəqiqə işləyir

en: Quarter past ten
az: On birə on beş dəqiqə işləyir

en: Twenty past ten
az: On birə iyirmi dəqiqə işləyir

en: Twenty-five past ten
az: On birə iyirmi beş dəqiqə işləyir

en: Half past ten
az: On birin yarısı

en: Twenty-five to eleven
az: On birə iyirmi beş dəqiqə qalır

en: Twenty to eleven
az: On birə iyirmi dəqiqə qalır

en: Quarter to eleven
az: On birə on beş dəqiqə qalır

en: Ten to eleven
az: On birə on dəqiqə qalır

en: Five to eleven
az: On birə beş dəqiqə qalır

en: Eleven o’clock
az: Saat on bir tamam

en: Five past eleven
az: On ikiyə beş dəqiqə işləyir

en: Ten past eleven
az: On ikiyə on dəqiqə işləyir

en: Quarter past eleven
az: On ikiyə on beş dəqiqə işləyir

en: Twenty past eleven
az: On ikiyə iyirmi dəqiqə işləyir

en: Twenty-five past eleven
az: On ikiyə iyirmi beş dəqiqə işləyir

en: Half past eleven
az: On ikinin yarısı

en: Twenty-five to twelve
az: On ikiyə iyirmi beş dəqiqə qalır

en: Twenty to twelve
az: On ikiyə iyirmi dəqiqə qalır

en: Quarter to twelve
az: On ikiyə on beş dəqiqə qalır

en: Ten to twelve
az: On ikiyə on dəqiqə qalır

en: Five to twelve
az: On ikiyə beş dəqiqə qaılr

en: Twelve o’clock
az: Saat on iki tamam

en: Five past twelve
az: Birə beş dəqiqə işləyir

en: Ten past twelve
az: Birə on dəqiqə işləyir

en: Quarter past twelve
az: Birə on beş dəqiqə işləyir

en: Twenty past twelve
az: Birə iyirmi dəqiqə işləyir

en: Twenty-five past twelve
az: Birə iyirmi beş dəqiqə işləyir

en: Half past twelve
az: Birin yarısı

en: Twenty-five to one
az: Birə iyirmi beş dəqiqə qalır

en: Twenty to one
az: Birə iyirmi dəqiqə qalır

en: Quarter to one
az: Birə on beş dəqiqə qalır

en: Ten to one
az: Birə on dəqiqə qalır

en: Five to one
az: Birə beş dəqiqə qalır

en: Sleep
az: Yuxu

en: Breakfast
az: Səhər yeməyi

en: Second Breakfast
az: Qəhvəaltı

en: Elevenses
az: Saat 11 qəhvəaltısı

en: Lunch
az: Nahar

en: Afternoon tea
az: Günortadan sonra

en: Dinner
az: Axşam yeməyi

en: Supper
az: Gec axşam yeməyi

en: Night
az: Gecə

en: Early morning
az: Erkən səhər

en: Morning
az: Səhər

en: Almost noon
az: Demək olar ki, günorta

en: Noon
az: Günorta

en: Afternoon
az: Günortadan sonra

en: Evening
az: Axşam

en: Late evening
az: Axşamın gec vaxtı

en: Start of week
az: Həftənin əvvəli

en: Middle of week
az: Həftə ortası

en: End of week
az: Həftə sonu

en: Weekend!
az: Həftəsonu!
