kdeplasma-addons - en to az translation catalogue (68 entries)

[ctx: wind direction]
en: N
az: Ş

[ctx: wind direction]
en: NNE
az: Ş-Ş-Şr

[ctx: wind direction]
en: NE
az: Ş-Şr

[ctx: wind direction]
en: ENE
az: Şr-Ş-Şr

[ctx: wind direction]
en: E
az: Şr

[ctx: wind direction]
en: SSE
az: C-C-Şr

[ctx: wind direction]
en: SE
az: C-Şr

[ctx: wind direction]
en: ESE
az: Şr-C-Şr

[ctx: wind direction]
en: S
az: C

[ctx: wind direction]
en: NNW
az: Ş-Ş-Q

[ctx: wind direction]
en: NW
az: Ş-Q

[ctx: wind direction]
en: WNW
az: Q-Ş-Q

[ctx: wind direction]
en: W
az: Q

[ctx: wind direction]
en: SSW
az: C-C-Q

[ctx: wind direction]
en: SW
az: C-Q

[ctx: wind direction]
en: WSW
az: Q-C-Q

[ctx: wind direction]
en: VR
az: dəyişkən

[ctx: wind speed]
en: Calm
az: Sakit

[ctx: @title]
en: Weather Station
az: Meteoroloji stansiya

[ctx: @title]
en: Appearance
az: Xarici görünüş

[ctx: @title]
en: Units
az: Vahidlər

[ctx: @title:group]
en: Compact Mode
az: Yığcam rejim

[ctx: @label]
en: Show temperature:
az: Temperaturu göstər:

[ctx: @option:radio Show temperature:]
en: Over the widget icon
az: Nişanın üzərində göstərmək:

[ctx: @option:radio Show temperature:]
en: Beside the widget icon
az: Nişanın yanında göstərmək:

[ctx: @option:radio Show temperature:]
en: Do not show
az: Göstərməmək

[ctx: @label]
en: Show in tooltip:
az: Sürüçən pəncərədə göstərmək:

[ctx: @option:check]
en: Temperature
az: Temperatur

[ctx: @option:check Show in tooltip: wind]
en: Wind
az: Külək

[ctx: @option:check Show in tooltip: pressure]
en: Pressure
az: Təzyiq

[ctx: @option:check Show in tooltip: humidity]
en: Humidity
az: Rütubət

[ctx: @label:listbox]
en: Temperature:
az: Temperatur:

[ctx: @label:listbox]
en: Pressure:
az: Təzyiq:

[ctx: @label:listbox]
en: Wind speed:
az: Küləyin sürəti:

[ctx: @label:listbox]
en: Visibility:
az: Görmə məsafəsi:

[ctx: @label:spinbox]
en: Update every:
az: Yenilənmə aralığı:

en: %1 minute | %1 minutes
az[0]: %1 dəqiqə
az[1]: %1 dəqiqə

[ctx: @label]
en: Location:
az: Məkan:

[ctx: No location is currently selected]
en: None selected
az: Heç nə seçilməyib

[ctx: @label]
en: Provider:
az: Təminatçı:

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter new location
az: Yeni məkan daxil et

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter location
az: Məkanı daxil edin

[ctx: @info]
en: No weather stations found for '%1'
az: "%1" üçün meteroloji stansiya tapılmadı

[ctx: @info]
en: Search for a weather station to change your location
az: Məkanı dəyişmək üçün hava məlumatı stansiyasını axtar

[ctx: @info]
en: Search for a weather station to set your location
az: Məkanınızı təyin etmək üçün hava məlumatı stansiyasını axtar

[ctx: @info:usagetip]
en: If you've used this weather station in the past, it's possible that a server outage at the weather station provider has made it temporarily unavailable. Try again later.
az: Əgər əvvələr bu hava məlumatı stansiyasını istifadə etmisinizsə, ola bilsin ki, bu server hazırda cavab vermir və ya hava haqqında məlumatlar müvəqqəti olaraq əlçatan deyil. Sonra yenidən cəhd edin.

en: Please set your location
az: Yerinizi təyin edin

en: Set location…
az: Məkanı təyin edin...

en: Unable to retrieve weather information for %1
az: %1 üçün hava məlumatı almaq mümkün olmadı

[ctx: @info:usagetip]
en: The network request timed out, possibly due to a server outage at the weather station provider. Check again later.
az: Şəbəkə sorğusu üçün vaxt bitdi və buna səbəb hava məlumatı təminatçı serverinin artıq işləməməsi ola bilər. Sonra yenidən cəhd edin.

[ctx: Wind condition]
en: Calm
az: Sakit

[ctx: @info:usagetip Minimize the length of this string so it is as short as possible! Omitting or changing words is fine as long as the original meaning is retained.]
en: Set up Weather Report…
az: Hava məlumatı hesabatı yaratmaq...

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to choose a location and monitor the weather there
az: Məkanı seçmək və oradakı havanı izləmək üçün vurun

en: Humidity: %1
az: Rütubət: %1

[ctx: @action:button]
en: Show more information
az: Daha çox məlumat göstərmək

[ctx: Forecast period timeframe]
en: 1 Day | %1 Days
az[0]: %1 Gün
az[1]: %1 Gün

[ctx: @label ground temperature]
en: Dewpoint:
az: Şeh nöqtəsi:

[ctx: @label]
en: Pressure:
az: Təzyiq:

[ctx: @label pressure tendency, rising/falling/steady]
en: Pressure Tendency:
az: Təzyiq meyli:

[ctx: @label]
en: Visibility:
az: Görmə məsafəsi:

[ctx: @label]
en: Humidity:
az: Rütubət:

[ctx: @label]
en: Wind Gust:
az: Güclü külək:

[ctx: @title:tab Weather forecast]
en: Forecast
az: Hava məlumatı

[ctx: @title:tab]
en: Details
az: Ətraflı

[ctx: @title:tab %1 is the number of weather notices (alerts, warnings, watches, ...) issued]
en: %1 Notice | %1 Notices
az[0]: %1 xəbərdarlıq
az[1]: %1 xəbərdarlıq

[ctx: @info:placeholder]
en: Unable to load weather forecast
az: Hava məlumatını yükləmək mümkün olmadı

[ctx: @info:usagetip]
en: There may be a technical issue with the weather provider. If the issue persists for longer than a day, submit a bug report.
az: Bu, hava məlumatı təminatçısında baş verən texniki problemlərlə bağlı ola bilər. Əgər problem bir gündən çox davam edərsə bir hesabat göndərin.

[ctx: @label %1 is the perceived temperature due to conditions like wind or humidity. Use the common phrasing for this concept and keep it short, adding a colon if necessary]
en: Feels like %1
az: %1 kimi hiss olunur
