kdeplasma-addons - en to bg translation catalogue (130 entries)

[ctx: wind direction]
en: N
bg: С

[ctx: wind direction]
en: NNE
bg: ССИ

[ctx: wind direction]
en: NE
bg: СИ

[ctx: wind direction]
en: ENE
bg: ИСИ

[ctx: wind direction]
en: E
bg: И

[ctx: wind direction]
en: SSE
bg: ЮЮИ

[ctx: wind direction]
en: SE
bg: ЮИ

[ctx: wind direction]
en: ESE
bg: ИЮИ

[ctx: wind direction]
en: S
bg: С

[ctx: wind direction]
en: NNW
bg: ССЗ

[ctx: wind direction]
en: NW
bg: СЗ

[ctx: wind direction]
en: WNW
bg: ЗСЗ

[ctx: wind direction]
en: W
bg: З

[ctx: wind direction]
en: SSW
bg: ЮЮЗ

[ctx: wind direction]
en: SW
bg: ЮЗ

[ctx: wind direction]
en: WSW
bg: ЗЮЗ

[ctx: wind direction]
en: VR
bg: Променлив

[ctx: wind speed]
en: Calm
bg: Слаб

[ctx: credit line, keep string short]
en: Data from BBC Weather
bg: Данни от  BBC Weather

en: Rising
bg: Покачване

en: Falling
bg: Спадане

en: Steady
bg: Постоянно

[ctx: Short for Today]
en: Today
bg: Днес

[ctx: Short for Tonight]
en: Tonight
bg: Тази вечер

[ctx: credit line, don't change name!]
en: Source: Deutscher Wetterdienst
bg: Източник: Deutscher Wetterdienst

[ctx: Short for Saturday]
en: Sat
bg: Съб

[ctx: Short for Sunday]
en: Sun
bg: Нед

[ctx: Short for Monday]
en: Mon
bg: Пон

[ctx: Short for Tuesday]
en: Tue
bg: Вто

[ctx: Short for Wednesday]
en: Wed
bg: Сря

[ctx: Short for Thursday]
en: Thu
bg: Чет

[ctx: Short for Friday]
en: Fri
bg: Пет

en: N/A
bg: Не е налично

en: Today
bg: Днес

[ctx: credit line, keep string short]
en: Data from Environment and Climate Change Canada
bg: Данни от Environment and Climate Change Canada

[ctx: credit line, keep string short)]
en: Data from NOAA National Weather Service
bg: Данни от  NOAA National Weather Service

[ctx: Separator between forecast conditions that follow a temporal sequence (ex. "Rain then Sunny")]
note: i18n: The forecast summary can include several single conditions that follow a temporary sequence, separated by " then ". Also include spaces if necessary. If there is no suitable separator, a sentence separator might do.
en:  then
bg:  последвано от

[ctx: weather condition]
en: few clouds
bg: лека облачност

[ctx: weather condition]
en: cloudy
bg: облачно

[ctx: weather condition]
en: overcast
bg: плътна облачност

[ctx: weather condition]
en: haze
bg: мъгла

[ctx: weather condition]
en: fog with icing
bg: мъгла със заледяване

[ctx: weather condition]
en: drizzle
bg: ръмеж

[ctx: weather condition]
en: light drizzle
bg: лек дъжд

[ctx: weather condition]
en: heavy drizzle
bg: силен дъжд

[ctx: weather condition]
en: freezing drizzle
bg: заледяващ ръмеж

[ctx: weather condition]
en: heavy freezing drizzle
bg: силен заледяващ дъжд

[ctx: weather condition]
en: rain
bg: дъжд

[ctx: weather condition]
en: light rain
bg: лек дъжд

[ctx: weather condition]
en: moderate rain
bg: умерен дъжд

[ctx: weather condition]
en: heavy rain
bg: силен дъжд

[ctx: weather condition]
en: light freezing rain
bg: лек замръзващ дъжд

[ctx: weather condition]
en: freezing rain
bg: замръзващ дъжд

[ctx: weather condition]
en: light rain snow
bg: лек дъжд със сняг

[ctx: weather condition]
en: heavy rain snow
bg: силен дъжд със сняг

[ctx: weather condition]
en: snow
bg: сняг

[ctx: weather condition]
en: light snow
bg: лек снеговалеж

[ctx: weather condition]
en: moderate snow
bg: умерен снеговалеж

[ctx: weather condition]
en: heavy snow
bg: силен снеговалеж

[ctx: weather condition]
en: showers
bg: превалявания

[ctx: weather condition]
en: light showers
bg: леки превалявания

[ctx: weather condition]
en: heavy showers
bg: силни превалявания

[ctx: weather condition]
en: light snow rain showers
bg: леки превалявания от дъжд и сняг

[ctx: weather condition]
en: heavy snow rain showers
bg: силни превалявания от дъжд и сняг

[ctx: weather condition]
en: light snow showers
bg: леки превалявания от сняг

[ctx: weather condition]
en: snow showers
bg: превалявания от сняг

[ctx: weather condition]
en: thunderstorm
bg: гръмотевична буря

[ctx: weather condition]
en: light thunderstorm
bg: лека гръмотевична буря

[ctx: weather condition]
en: heavy thunderstorm
bg: силна гръмотевична буря

[ctx: weather condition]
en: n/a
bg: не е налично

[ctx: weather condition]
en: sunny
bg: слънчево

[ctx: weather condition]
en: clear sky
bg: чисто небе

[ctx: @title]
en: Weather Station
bg: Метеорологична станция

[ctx: @title]
en: Appearance
bg: Външен вид

[ctx: @title]
en: Units
bg: Единици

[ctx: @title:group]
en: Compact Mode
bg: Компактен режим

[ctx: @label]
en: Show temperature:
bg: Показване на температурата:

[ctx: @option:radio Show temperature:]
en: Over the widget icon
bg: Над иконата на уиджета

[ctx: @option:radio Show temperature:]
en: Beside the widget icon
bg: До иконата на уиджета

[ctx: @option:radio Show temperature:]
en: Do not show
bg: Да не се показва

[ctx: @label]
en: Show in tooltip:
bg: Показване в подсказка:

[ctx: @option:check]
en: Temperature
bg: Температура

[ctx: @option:check Show in tooltip: wind]
en: Wind
bg: Вятър

[ctx: @option:check Show in tooltip: pressure]
en: Pressure
bg: Налягане

[ctx: @option:check Show in tooltip: humidity]
en: Humidity
bg: Влажност

[ctx: @label:listbox]
en: Temperature:
bg: Температура:

[ctx: @label:listbox]
en: Pressure:
bg: Налягане:

[ctx: @label:listbox]
en: Wind speed:
bg: Скоростта на вятъра:

[ctx: @label:listbox]
en: Visibility:
bg: Видимост:

[ctx: @label:spinbox]
en: Update every:
bg: Актуализиране на всеки:

en: %1 minute | %1 minutes
bg[0]: %1 минута
bg[1]: %1 минути

[ctx: @label]
en: Location:
bg: Местоположение:

[ctx: No location is currently selected]
en: None selected
bg: Няма избрано

[ctx: @label]
en: Provider:
bg: Доставчик:

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter new location
bg: Въведете  ново местоположение

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter location
bg: Въведете местоположение

[ctx: @info]
en: No weather stations found for '%1'
bg: Не са намерени метеорологични станции за „%1“

[ctx: @info]
en: Search for a weather station to change your location
bg: Търсене на метеорологична станция за промяна на местоположението

[ctx: @info]
en: Search for a weather station to set your location
bg: Търсене на метеорологична станция за задаване на местоположението

[ctx: @info:usagetip]
en: If you've used this weather station in the past, it's possible that a server outage at the weather station provider has made it temporarily unavailable. Try again later.
bg: Ако сте използвали тази метеорологична станция в миналото, е възможно сървърът на доставчика на метеорологичната станция да е временно недостъпен. Опитайте отново по-късно.

en: Please set your location
bg: Задаване на местоположението

en: Set location…
bg: Въведете местоположение…

en: Unable to retrieve weather information for %1
bg: Невъзможно извличане на информация за времето за %1

en: Unable to retrieve weather information
bg: Невъзможно извличане на информация за времето

[ctx: @info:usagetip]
en: The network request timed out, possibly due to a server outage at the weather station provider. Check again later.
bg: Мрежовата заявка е прекъсната, вероятно поради прекъсване на работата на сървъра на доставчика на метеорологичната станция. Проверете отново по-късно.

[ctx: Wind condition]
en: Calm
bg: Слаб

[ctx: @info:usagetip Minimize the length of this string so it is as short as possible! Omitting or changing words is fine as long as the original meaning is retained.]
en: Set up Weather Report…
bg: Настройване на Прогноза за времето…

[ctx: @info:tooltip]
en: Click to choose a location and monitor the weather there
bg: Кликнете, за да изберете местоположение и да следите времето там

en: Humidity: %1
bg: Влажност: %1

[ctx: @action:button]
en: Show more information
bg: Показване на повече информация

[ctx: Forecast period timeframe]
en: 1 Day | %1 Days
bg[0]: 1 ден
bg[1]: %1 дни

[ctx: @label ground temperature]
en: Dewpoint:
bg: Точка на оросяване:

[ctx: @label]
en: Pressure:
bg: Налягане:

[ctx: @label pressure tendency, rising/falling/steady]
en: Pressure Tendency:
bg: Тенденция на налягането:

[ctx: @label]
en: Visibility:
bg: Видимост:

[ctx: @label]
en: Humidity:
bg: Влажност:

[ctx: @label]
en: Wind Gust:
bg: Пориви на вятъра:

[ctx: @title:tab Weather forecast]
en: Forecast
bg: Метеорологична прогноза

[ctx: @title:tab]
en: Details
bg: Подробности

[ctx: @title:tab %1 is the number of weather notices (alerts, warnings, watches, ...) issued]
en: %1 Notice | %1 Notices
bg[0]: %1 Известие
bg[1]: %1 Известия

[ctx: @info:placeholder]
en: Unable to load weather forecast
bg: Невъзможно извличане на информация за времето

[ctx: @info:usagetip]
en: There may be a technical issue with the weather provider. If the issue persists for longer than a day, submit a bug report.
bg: Възможно е да има технически проблем с доставчика за информация на времето. Ако проблемът продължава повече от един ден, изпратете доклад за грешка.

[ctx: @label %1 is the perceived temperature due to conditions like wind or humidity. Use the common phrasing for this concept and keep it short, adding a colon if necessary]
en: Feels like %1
bg: Усеща се като %1

en: Day
bg: Ден

en: Night
bg: Нощ

en: Low
bg: Ниско

en: Moderate
bg: Умерено

en: High
bg: Високо

en: Very high
bg: Много високо

en: Extreme
bg: Екстремно
