kdeplasma-addons - en to ca translation catalogue (16 entries)

[ctx: @title]
en: Appearance
ca: Aparença

[ctx: @label:spinbox]
en: Grid size:
ca: Mida de la quadrícula:

[ctx: @label:group radio button group]
en: Background:
ca: Fons:

[ctx: @label:chooser opens background image file picker]
en: Image:
ca: Imatge:

[ctx: @info:placeholder]
en: Path to custom image…
ca: Camí a la imatge personalitzada…

[ctx: @action:button]
en: Choose image…
ca: Tria una imatge…

[ctx: @title:window]
en: Choose an Image
ca: Tria una imatge

[ctx: @item:inlistbox file type category for file picker]
en: Image Files (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.svg *.svgz)
ca: Fitxers d'imatge (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.svg *.svgz)

[ctx: @title:group formdata label]
en: Tile labels:
ca: Etiquetes de fitxa:

[ctx: @option:check]
en: Hide on image backgrounds
ca: Oculta al fons de la imatge

[ctx: The time since the puzzle started, in minutes and seconds]
en: Time: %1
ca: Temps: %1

[ctx: @action:button]
en: Shuffle
ca: Barreja

[ctx: @info:status The number of moves made by the player so far]
en: Moves: %1
ca: Moviments: %1

[ctx: @info]
en: Solved! Try again.
ca: Solucionat! Torneu-ho a intentar.

en: Fifteen Puzzle
ca: Trencaclosques quinze

en: Solve by arranging in order
ca: Se soluciona posant-ho en ordre
