kdeplasma-addons - en to ca translation catalogue (47 entries)

[ctx: an abbreviation for Number]
en: # %1
ca: Núm. %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Jump to strip…
ca: Salta a la tira…

[ctx: @info:tooltip]
en: Visit the comic website
ca: Visita la web del còmic

[ctx: @title]
en: Comics
ca: Còmics

[ctx: @title]
en: Behavior
ca: Comportament

[ctx: @title:group form label for checkboxes]
en: Show above image:
ca: Mostra sobre la imatge:

[ctx: @option:check show above image:]
en: Title
ca: Títol

[ctx: @option:check show above image:]
en: Author
ca: Autor

[ctx: @title:group form label for checkboxes]
en: Show below image:
ca: Mostra sota la imatge:

[ctx: @option:check show below image]
en: Identifier
ca: Identificador

[ctx: @option:check show below image]
en: Website
ca: Lloc web

[ctx: @label:group form label for radiobuttons]
en: Navigation buttons:
ca: Botons de navegació:

[ctx: @option:radio navigation buttons are…]
en: Always visible at the edges
ca: Sempre visibles a les vores

[ctx: @option:radio navigation buttons…]
en: Appear centrally when hovering
ca: Apareix centralment en passar-hi per sobre

[ctx: @label for checkbox, completes sentence … opens full-size view]
en: Middle-clicking image:
ca: En fer clic del mig a la imatge:

[ctx: @option:check completes sentence Middle-clicking image…]
en: Opens full-size view
ca: Obre la vista de mida completa

[ctx: @action:button]
en: Get New…
ca: Obtén nous…

[ctx: @info placeholdermessage if comic provider list empty]
en: No comics installed
ca: No s'ha instal·lat cap còmic

[ctx: @action:button]
en: Get Comics…
ca: Obtén còmics…

[ctx: @label:spinbox]
en: Check for new comics every:
ca: Comprova si hi ha còmics nous cada:

[ctx: @item:valuesuffix spacing to number + unit (minutes)]
en: minute | minutes
ca[0]: minut
ca[1]: minuts

[ctx: @label:spinbox]
en: Keep local archive:
ca: Conserva un arxiu local:

[ctx: @item:valuesuffix spacing to number + unit]
en: images per comic | images per comic
ca[0]: imatges per còmic
ca[1]: imatges per còmic

[ctx: @info placeholdermessage if comic loading failed]
en: Could not load comic
ca: No s'ha pogut carregar el còmic

[ctx: @info placeholdermessage explanation]
en: Try again later, or choose a different comic
ca: Torneu-ho a intentar més tard, o trieu un còmic diferent

[ctx: @info placeholdermessage title if offline]
en: Offline
ca: Fora de línia

[ctx: @info placeholdermessage connection]
en: Reconnect to the internet to retry loading this image. You can still view any images in the local archive.
ca: Torneu a connectar-vos a Internet per a intentar carregar aquesta imatge. Encara podeu veure qualsevol imatge de l'arxiu local.

[ctx: @info placeholdermessage title if connection local/unknown]
en: Limited connectivity
ca: Connectivitat limitada

[ctx: @info placeholdermessage explanation if connection local/unknown]
en: The image may not be available on your current connection. You can still view any images in the local archive.
ca: És possible que la imatge no estigui disponible a la vostra connexió actual. Encara podeu veure qualsevol imatge de l'arxiu local.

[ctx: @info placeholdermessage title if today not available]
en: Not available
ca: No disponible

[ctx: @info placeholdermessage explanation if today not available]
en: Today's image is not yet available or cannot be read. Try a different date.
ca: La imatge d'avui encara no està disponible o no es pot llegir. Intenteu una data diferent.

[ctx: @info placeholdermessage title if date not available]
en: Not available
ca: No disponible

[ctx: @info placeholdermessage explanation if date not available]
en: The image for this day is not available or cannot be read. Try a different date.
ca: La imatge d'aquest dia no està disponible o no es pot llegir. Intenteu una data diferent.

[ctx: @action comic strip]
en: &Next Tab with a New Strip
ca: Pestanya següe&nt amb una tira nova

[ctx: @action]
en: Jump to &First Strip
ca: Salta a la &primera tira

[ctx: @action]
en: Jump to &Current Strip
ca: Salta a la tira a&ctual

[ctx: @action]
en: Jump to Strip…
ca: Salta a la tira…

[ctx: @action]
en: Visit the Website
ca: Visiteu el lloc web

[ctx: @action]
en: Visit the Shop &Website
ca: Visita la &web de la botiga

[ctx: @action]
en: &Save Comic As…
ca: De&sa el còmic com a…

[ctx: @option:check Context menu of comic image]
en: &Actual Size
ca: Mida re&al

[ctx: @option:check Context menu of comic image]
en: Store Current &Position
ca: Emmagatzema la &posició actual

[ctx: @info placeholdermessage if no comics loaded]
en: No comics configured
ca: No s'ha configurat cap còmic

[ctx: @action:button helpfulAction opens settings dialog]
en: Choose comic…
ca: Trieu un còmic…

[ctx: @title:window]
en: Go to Strip
ca: Ves a la tira

[ctx: @label:spinbox]
en: &Strip number:
ca: &Tira número:

[ctx: @label:textbox]
en: Strip identifier:
ca: Identificador de tira:
