krunner_spellcheckrunner - en to cs translation catalogue (9 entries)

en: spell
cs: kontrola

en: Checks the spelling of :q:.
cs: Zkontroluje pravopis :q:.

[ctx: Term is spelled correctly]
en: Correct
cs: Správně

en: Suggested term
cs: Navrhněte termín

en: No dictionary found, please install hspell
cs: Slovník nebyl nalezen. Prosím nainstalujte hspell.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Spell Check Settings
cs: Nastavení kontroly pravopisu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_requireTriggerWord)
en: &Require trigger word
cs: V&yžadovat spouštěcí slovo

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Trigger word:
cs: Spouš&těcí slovo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_openKcmButton)
en: Configure Dictionaries…
cs: Nastavit slovníky…
