plasma_applet_comic - en to da translation catalogue (30 entries)

[ctx: @action comic strip]
en: &Next Tab with a New Strip
da: &Næste faneblad med en ny stribe

[ctx: @action]
en: Jump to &First Strip
da: Gå til &første stribe

[ctx: @action]
en: Jump to &Current Strip
da: Gå til &nuværende stribe

[ctx: @action]
en: Visit the Shop &Website
da: Besøg &butikens hjemmeside

[ctx: @option:check Context menu of comic image]
en: &Actual Size
da: &Faktisk størrelse

[ctx: @option:check Context menu of comic image]
en: Store Current &Position
da: Gem nuværende &position

[ctx: @title]
en: General
da: Generelt

[ctx: @title]
en: Appearance
da: Udseende

[ctx: @title]
en: Advanced
da: Avanceret

[ctx: @info:tooltip]
en: Visit the comic website
da: Besøg tegneseriens hjemmeside

[ctx: @label:spinbox]
en: Comic cache:
da: Tegneseriecache:

[ctx: @item:valuesuffix spacing to number + unit]
en: strip per comic | strips per comic
da[0]: stribe pr. tegneserie
da[1]: striber pr. tegneserie

[ctx: @option:check]
en: Display error when downloading comic fails
da: Vis fejl når hentning af tegneserie mislykkes

[ctx: Heading for showing various elements of a comic]
en: Show:
da: Vis:

[ctx: @option:check]
en: Comic title
da: Tegneseriens titel

[ctx: @option:check]
en: Comic identifier
da: Tegneseriens identifikator

[ctx: @option:check]
en: Comic author
da: Tegneseriens ophavsmand

[ctx: @option:check]
en: Comic URL
da: Tegneseriens URL

en: Show navigation buttons:
da: Vis navigationsknapper:

[ctx: @option:check]
en: Always
da: Altid

[ctx: @option:check]
en: Only on hover
da: Kun når mus er over

[ctx: @title:group]
en: Comics:
da: Tegneserier:

[ctx: @option:check]
en: Middle-click on comic to display at original size
da: Midterklik på tegneserien for at vise den i original størrelse

[ctx: @label:spinbox]
en: Check for new plugins every:
da: Tjek efter nye plugins hver:

[ctx: @item:valuesuffix spacing to number + unit]
en: day | days
da[0]: dag
da[1]: dage

[ctx: @label:spinbox]
en: Check for new comics every:
da: Tjek efter nye tegneserier hver:

[ctx: @item:valuesuffix spacing to number + unit (minutes)]
en: minute | minutes
da[0]: minut
da[1]: minutter

[ctx: @title:window]
en: Go to Strip
da: Gå til stribe

[ctx: @label:spinbox]
en: &Strip number:
da: &Stribenummer:

[ctx: @label:textbox]
en: Strip identifier:
da: Stribens identifikator:
