plasma_applet_timer - en to da translation catalogue (27 entries)

[ctx: @action:button]
en: Pause Timer
da: Sæt timer på pause

[ctx: @action:button]
en: Start Timer
da: Start timer

[ctx: @title]
en: Appearance
da: Udseende

[ctx: @title]
en: Predefined Timers
da: Predefinerede timere

[ctx: @title]
en: Advanced
da: Avanceret

[ctx: @title:label]
en: After timer completes:
da: Når timeren er færdig:

[ctx: @option:check]
en: Execute command:
da: Kør en kommando:

[ctx: @title:label]
en: Display:
da: Vis:

[ctx: @option:check]
en: Show title:
da: Vis titel:

[ctx: @option:check]
en: Show remaining time
da: Vis resterende tid

[ctx: @option:check]
en: Show seconds
da: Vis sekunder

[ctx: @option:check]
en: Show timer toggle
da: Vis timer-knap

[ctx: @option:check]
en: Show progress bar
da: Hvis statuslinje

[ctx: @title:label]
en: Notifications:
da: Bekendtgørelser:

[ctx: @option:check]
en: Show notification text:
da: Vis bekendtgørelsestekst:

en: If you add predefined timers here, they will appear in plasmoid context menu.
da: Hvis du tilføjer predefinerede timere her, vil de vises i plasmoid kontekstmenuen.

en: Scroll over digits to change time
da: Rul over cifre for at ændre tiden

en: Apply
da: Anvend

en: Cancel
da: Annullér

en: Edit
da: Redigér

en: Delete
da: Slet

en: %1 is running
da: %1 kører

en: %1 not running
da: %1 kører ikke

en: Remaining time left: %1 second | Remaining time left: %1 seconds
da[0]: Tid tilbage: %1 sekund
da[1]: Tid tilbage: %1 sekunder

en: Use mouse wheel to change digits or choose from predefined timers in the context menu
da: Brug musehjulet til at ændre cifre eller vælge fra prædefinerede timere i kontekstmenuen

en: Timer finished
da: Timer udløbet

[ctx: @action]
en: &Reset
da: &Nulstil
