plasma_applet_notes - en to da translation catalogue (36 entries)

[ctx: @title]
en: Appearance
da: Udseende

en: Text font size:
da: Størrelse af tekstfont:

en: A white sticky note
da: En hvis post-it

en: A black sticky note
da: En sort post-it

en: A red sticky note
da: En rød post-it

en: An orange sticky note
da: En orange post-it

en: A yellow sticky note
da: En gul post-it

en: A green sticky note
da: En grøn post-it

en: A blue sticky note
da: En blå post-it

en: A pink sticky note
da: En lyserød post-it

en: A transparent sticky note
da: En gennemsigtig post-it

en: A transparent sticky note with light text
da: En gennemsigtig post-it med lys tekst

en: Undo
da: Fortryd

en: Redo
da: Gendan

en: Cut
da: Klip

en: Copy
da: Kopiér

en: Paste
da: Indsæt

en: Paste with Full Formatting
da: Indsæt med fuld formatering

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Formatting
da: Fjern formatering

en: Delete
da: Slet

en: Clear
da: Ryd

en: Select All
da: Markér alt

[ctx: @info:tooltip]
en: Bold
da: Fed

[ctx: @info:tooltip]
en: Italic
da: Kursiv

[ctx: @info:tooltip]
en: Underline
da: Understreget

[ctx: @info:tooltip]
en: Strikethrough
da: Gennemstreget

en: Discard this note?
da: Kassér denne note?

en: Are you sure you want to discard this note?
da: Er du sikker på, at du vil kassere denne note?

[ctx: @item:inmenu]
en: White
da: Hvid

[ctx: @item:inmenu]
en: Black
da: Sort

[ctx: @item:inmenu]
en: Red
da: Rød

[ctx: @item:inmenu]
en: Yellow
da: Gul

[ctx: @item:inmenu]
en: Green
da: Grøn

[ctx: @item:inmenu]
en: Blue
da: Blå

[ctx: @item:inmenu]
en: Transparent
da: Gennemsigtig

[ctx: @item:inmenu]
en: Transparent Light
da: Gennemsigtigt lys
