krunner_spellcheckrunner - en to da translation catalogue (9 entries)

en: spell
da: stav

en: Checks the spelling of :q:.
da: Kontrollerer stavningen af :q:.

[ctx: Term is spelled correctly]
en: Correct
da: Ret

en: Suggested term
da: Foreslået ord

[ctx: @info]
en: No dictionary found. Please install <resource>hunspell</resource> package using your package manager
da: Ingen ordbog fundet. Installér venligst <resource>hunspell</resource>-pakken med dit pakkehåndteringsprogram

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Spell Check Settings
da: Indstilling af stavekontrol

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_requireTriggerWord)
en: &Require trigger word
da: K&ræv udløserord

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Trigger word:
da: &Udløserord

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_openKcmButton)
en: Configure Dictionaries…
da: Indstil ordbøger…
