plasma_applet_binaryclock - en to de translation catalogue (8 entries)

[ctx: @title]
en: Appearance
de: Erscheinungsbild

en: Display:
de: Anzeige:

[ctx: @option:check]
en: Grid
de: Gitter

[ctx: @option:check]
en: Inactive LEDs
de: Inaktive LEDs

[ctx: @option:check]
en: Seconds
de: Sekunden

[ctx: @option:check]
en: In BCD format (decimal)
de: Im BCD-Format anzeigen (dezimal)

en: Use custom color for:
de: Eigene Farbe für:

[ctx: @option:check]
en: Active LEDs
de: Aktive LEDs
