plasma_applet_fuzzy_clock - en to el translation catalogue (163 entries)

[ctx: @title]
en: Appearance
el: Εμφάνιση

[ctx: @title:group]
en: Font:
el: Γραμματοσειρά:

[ctx: @option:check]
en: Bold text
el: Έντονο κείμενο

[ctx: @option:check]
en: Italic text
el: Πλάγιο κείμενο

[ctx: @title:group]
en: Fuzzyness:
el: Ασάφεια:

[ctx: @item:inrange]
en: Accurate
el: Ακριβείας

[ctx: @item:inrange]
en: Fuzzy
el: Ασαφές

en: One o’clock
el: Μία η ώρα

en: Five past one
el: Μία και πέντε

en: Ten past one
el: Μία και δέκα

en: Quarter past one
el: Μία και τέταρτο

en: Twenty past one
el: Μία και είκοσι

en: Twenty-five past one
el: Μία και εικοσιπέντε

en: Half past one
el: Μία και μισή

en: Twenty-five to two
el: Δύο παρά εικοσιπέντε

en: Twenty to two
el: Δύο παρά είκοσι

en: Quarter to two
el: Δύο παρά τέταρτο

en: Ten to two
el: Δύο παρά δέκα

en: Five to two
el: Δύο παρά πέντε

en: Two o’clock
el: Δύο η ώρα

en: Five past two
el: Δύο και πέντε

en: Ten past two
el: Δύο και δέκα

en: Quarter past two
el: Δύο και τέταρτο

en: Twenty past two
el: Δύο και είκοσι

en: Twenty-five past two
el: Δύο και εικοσιπέντε

en: Half past two
el: Δύο και μισή

en: Twenty-five to three
el: Τρεις παρά εικοσιπέντε

en: Twenty to three
el: Τρεις παρά είκοσι

en: Quarter to three
el: Τρεις παρά τέταρτο

en: Ten to three
el: Τρεις παρά δέκα

en: Five to three
el: Τρεις παρά πέντε

en: Three o’clock
el: Τρεις η ώρα

en: Five past three
el: Τρεις και πέντε

en: Ten past three
el: Τρεις και δέκα

en: Quarter past three
el: Τρεις και τέταρτο

en: Twenty past three
el: Τρεις και είκοσι

en: Twenty-five past three
el: Τρεις και εικοσιπέντε

en: Half past three
el: Τρεις και μισή

en: Twenty-five to four
el: Τέσσερις παρά εικοσιπέντε

en: Twenty to four
el: Τέσσερις παρά είκοσι

en: Quarter to four
el: Τέσσερις παρά τέταρτο

en: Ten to four
el: Τέσσερις παρά δέκα

en: Five to four
el: Τέσσερις παρά πέντε

en: Four o’clock
el: Τέσσερις η ώρα

en: Five past four
el: Τέσσερις και πέντε

en: Ten past four
el: Τέσσερις και δέκα

en: Quarter past four
el: Τέσσερις και τέταρτο

en: Twenty past four
el: Τέσσερις και είκοσι

en: Twenty-five past four
el: Τέσσερις και εικοσιπέντε

en: Half past four
el: Τέσσερις και μισή

en: Twenty-five to five
el: Πέντε παρά εικοσιπέντε

en: Twenty to five
el: Πέντε παρά είκοσι

en: Quarter to five
el: Πέντε παρά τέταρτο

en: Ten to five
el: Πέντε παρά δέκα

en: Five to five
el: Πέντε παρά πέντε

en: Five o’clock
el: Πέντε η ώρα

en: Five past five
el: Πέντε και πέντε

en: Ten past five
el: Πέντε και δέκα

en: Quarter past five
el: Πέντε και τέταρτο

en: Twenty past five
el: Πέντε και είκοσι

en: Twenty-five past five
el: Πέντε και εικοσιπέντε

en: Half past five
el: Πέντε και μισή

en: Twenty-five to six
el: Έξι παρά εικοσιπέντε

en: Twenty to six
el: Έξι παρά είκοσι

en: Quarter to six
el: Έξι παρά τέταρτο

en: Ten to six
el: Έξι παρά δέκα

en: Five to six
el: Έξι παρά πέντε

en: Six o’clock
el: Έξι η ώρα

en: Five past six
el: Έξι και πέντε

en: Ten past six
el: Έξι και δέκα

en: Quarter past six
el: Έξι και τέταρτο

en: Twenty past six
el: Έξι και είκοσι

en: Twenty-five past six
el: Έξι και εικοσιπέντε

en: Half past six
el: Έξι και μισή

en: Twenty-five to seven
el: Επτά παρά εικοσιπέντε

en: Twenty to seven
el: Επτά παρά είκοσι

en: Quarter to seven
el: Επτά παρά τέταρτο

en: Ten to seven
el: Επτά παρά δέκα

en: Five to seven
el: Επτά παρά πέντε

en: Seven o’clock
el: Επτά η ώρα

en: Five past seven
el: Επτά και πέντε

en: Ten past seven
el: Επτά και δέκα

en: Quarter past seven
el: Επτά και τέταρτο

en: Twenty past seven
el: Επτά και είκοσι

en: Twenty-five past seven
el: Επτά και εικοσιπέντε

en: Half past seven
el: Επτά και μισή

en: Twenty-five to eight
el: Οχτώ παρά εικοσιπέντε

en: Twenty to eight
el: Οχτώ παρά είκοσι

en: Quarter to eight
el: Οχτώ παρά τέταρτο

en: Ten to eight
el: Οχτώ παρά δέκα

en: Five to eight
el: Οχτώ παρά πέντε

en: Eight o’clock
el: Οχτώ η ώρα

en: Five past eight
el: Οχτώ και πέντε

en: Ten past eight
el: Οχτώ και δέκα

en: Quarter past eight
el: Οχτώ και τέταρτο

en: Twenty past eight
el: Οχτώ και είκοσι

en: Twenty-five past eight
el: Οχτώ και εικοσιπέντε

en: Half past eight
el: Οχτώ και μισή

en: Twenty-five to nine
el: Εννιά παρά εικοσιπέντε

en: Twenty to nine
el: Εννιά παρά είκοσι

en: Quarter to nine
el: Εννιά παρά τέταρτο

en: Ten to nine
el: Εννιά παρά δέκα

en: Five to nine
el: Εννιά παρά πέντε

en: Nine o’clock
el: Εννιά η ώρα

en: Five past nine
el: Εννιά και πέντε

en: Ten past nine
el: Εννιά και δέκα

en: Quarter past nine
el: Εννιά και τέταρτο

en: Twenty past nine
el: Εννιά και είκοσι

en: Twenty-five past nine
el: Εννιά και εικοσιπέντε

en: Half past nine
el: Εννιά και μισή

en: Twenty-five to ten
el: Δέκα παρά εικοσιπέντε

en: Twenty to ten
el: Δέκα παρά είκοσι

en: Quarter to ten
el: Δέκα παρά τέταρτο

en: Ten to ten
el: Δέκα παρά δέκα

en: Five to ten
el: Δέκα παρά πέντε

en: Ten o’clock
el: Δέκα η ώρα

en: Five past ten
el: Δέκα και πέντε

en: Ten past ten
el: Δέκα και δέκα

en: Quarter past ten
el: Δέκα και τέταρτο

en: Twenty past ten
el: Δέκα και είκοσι

en: Twenty-five past ten
el: Δέκα και εικοσιπέντε

en: Half past ten
el: Δέκα και μισή

en: Twenty-five to eleven
el: Έντεκα παρά εικοσιπέντε

en: Twenty to eleven
el: Έντεκα παρά είκοσι

en: Quarter to eleven
el: Έντεκα παρά τέταρτο

en: Ten to eleven
el: Έντεκα παρά δέκα

en: Five to eleven
el: Έντεκα παρά πέντε

en: Eleven o’clock
el: Έντεκα η ώρα

en: Five past eleven
el: Έντεκα και πέντε

en: Ten past eleven
el: Έντεκα και δέκα

en: Quarter past eleven
el: Έντεκα και τέταρτο

en: Twenty past eleven
el: Έντεκα και είκοσι

en: Twenty-five past eleven
el: Έντεκα και εικοσιπέντε

en: Half past eleven
el: Έντεκα και μισή

en: Twenty-five to twelve
el: Δώδεκα παρά εικοσιπέντε

en: Twenty to twelve
el: Δώδεκα παρά είκοσι

en: Quarter to twelve
el: Δώδεκα παρά τέταρτο

en: Ten to twelve
el: Δώδεκα παρά δέκα

en: Five to twelve
el: Δώδεκα παρά πέντε

en: Twelve o’clock
el: Δώδεκα η ώρα

en: Five past twelve
el: Δώδεκα και πέντε

en: Ten past twelve
el: Δώδεκα και δέκα

en: Quarter past twelve
el: Δώδεκα και τέταρτο

en: Twenty past twelve
el: Δώδεκα και είκοσι

en: Twenty-five past twelve
el: Δώδεκα και εικοσιπέντε

en: Half past twelve
el: Δώδεκα και μισή

en: Twenty-five to one
el: Μία παρά εικοσιπέντε

en: Twenty to one
el: Μία παρά είκοσι

en: Quarter to one
el: Μία παρά τέταρτο

en: Ten to one
el: Μία παρά δέκα

en: Five to one
el: Μία παρά πέντε

en: Night
el: Νύχτα

en: Early morning
el: Νωρίς το πρωί

en: Morning
el: Πρωί

en: Almost noon
el: Σχεδόν μεσημέρι

en: Noon
el: Μεσημέρι

en: Afternoon
el: Απόγευμα

en: Evening
el: Βράδυ

en: Late evening
el: Αργά το βράδυ

en: Start of week
el: Αρχή της εβδομάδας

en: Middle of week
el: Μέση της εβδομάδας

en: End of week
el: Τέλος της εβδομάδας

en: Weekend!
el: Σαββατοκύριακο!
