plasma_applet_fifteenPuzzle - en to eo translation catalogue (16 entries)

[ctx: @title]
en: Appearance
eo: Aspekto

[ctx: @label:spinbox]
en: Grid size:
eo: Krada grando:

en: Background:
eo: Fono:

en: Color:
eo: Koloro:

en: Image:
eo: Bildo:

[ctx: @info:placeholder]
en: Path to custom image…
eo: Vojo al propra bildo…

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose image…
eo: Elekti bildon…

[ctx: @title:window]
en: Choose an Image
eo: Elekti Bildon

en: Image Files (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.svg *.svgz)
eo: Bilddosieroj (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.svg *.svgz)

en: Tiles:
eo: Kaheloj:

en: Colored numbers:
eo: Koloritaj nombroj:

[ctx: The time since the puzzle started, in minutes and seconds]
en: Time: %1
eo: Tempo: %1

[ctx: @action:button]
en: Shuffle
eo: Miksi

[ctx: @info]
en: Solved! Try again.
eo: Solvata! Provu ankoraŭ.

en: Fifteen Puzzle
eo: Dekkvinpuzelo

en: Solve by arranging in order
eo: Solvu per aranĝado en ordo
