kdeplasma-addons - en to eo translation catalogue (18 entries)

[ctx: @title]
en: General
eo: Ĝenerala

[ctx: @title:label]
en: Username style:
eo: Stilo de uzantnomo:

[ctx: @option:radio]
en: Full name (if available)
eo: Plena nomo (se disponebla)

[ctx: @option:radio]
en: Login username
eo: Ensaluta uzantnomo

[ctx: @title:label]
en: Show:
eo: Montri:

[ctx: @option:radio]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: @option:radio]
en: User picture
eo: Bildo de uzanto

[ctx: @option:radio]
en: Name and user picture
eo: Nomo kaj uzantbildo

[ctx: @title:label]
en: Advanced:
eo: Altnivela:

[ctx: @option:check]
en: Show technical session information
eo: Montri teknikajn seancinformojn

en: You are logged in as <b>%1</b>
eo: Vi estas ensalutinta kiel <b>%1</b>

en: Current user
eo: Nuna uzanto

[ctx: Nobody logged in on that session]
en: Unused
eo: Neuzata

[ctx: User logged in on console (X display number)]
en: on %1 (%2)
eo: je %1 (%2)

[ctx: @action:button]
en: Switch to User %1
eo: Ŝalti al Uzanto %1

[ctx: @action]
en: New Session
eo: Nova Seanco

[ctx: @action]
en: Lock Screen
eo: Ŝlosi Ekranon

[ctx: Show a dialog with options to logout/shutdown/restart]
en: Show Logout Screen
eo: Montri Elsalutan Ekranon
