plasma_applet_fifteenPuzzle - en to es translation catalogue (15 entries)

[ctx: @title]
en: Appearance
es: Aspecto visual

[ctx: @label:spinbox]
en: Grid size:
es: Tamaño de la cuadrícula:

en: Background:
es: Fondo:

en: Image:
es: Imagen:

[ctx: @info:placeholder]
en: Path to custom image…
es: Ruta a la imagen personalizada...

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose image…
es: Escoger imagen...

[ctx: @title:window]
en: Choose an Image
es: Escoja una imagen

en: Image Files (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.svg *.svgz)
es: Archivos de imagen (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.svg *.svgz)

en: Tiles:
es: Teselas:

en: Colored numbers:
es: Números de color:

[ctx: The time since the puzzle started, in minutes and seconds]
en: Time: %1
es: Tiempo: %1

[ctx: @action:button]
en: Shuffle
es: Desordenar

[ctx: @info]
en: Solved! Try again.
es: ¡Resuelto! Probar otra vez.

en: Fifteen Puzzle
es: Puzzle Quince

en: Solve by arranging in order
es: Resolver poniendo en orden
