plasma_applet_notes - en to et translation catalogue (29 entries)

[ctx: @title]
en: Appearance
et: Välimus

en: A white sticky note
et: Valge märkmepaber

en: A black sticky note
et: Must märkmepaber

en: A red sticky note
et: Punane märkmepaber

en: An orange sticky note
et: Oranž märkmepaber

en: A yellow sticky note
et: Kollane märkmepaber

en: A green sticky note
et: Roheline märkmepaber

en: A blue sticky note
et: Sinine märkmepaber

en: A pink sticky note
et: Roosa märkmepaber

en: Undo
et: Võta tagasi

en: Redo
et: Tee uuesti

en: Cut
et: Lõika

en: Copy
et: Kopeeri

en: Paste
et: Aseta

en: Delete
et: Kustuta

en: Clear
et: Puhasta

en: Select All
et: Vali kõik

[ctx: @info:tooltip]
en: Bold
et: Rasvane

[ctx: @info:tooltip]
en: Italic
et: Kaldkiri

[ctx: @info:tooltip]
en: Underline
et: Allajoonimine

[ctx: @info:tooltip]
en: Strikethrough
et: Läbikriipsutus

[ctx: @item:inmenu]
en: White
et: Valge

[ctx: @item:inmenu]
en: Black
et: Must

[ctx: @item:inmenu]
en: Red
et: Punane

[ctx: @item:inmenu]
en: Orange
et: Oranž

[ctx: @item:inmenu]
en: Yellow
et: Kollane

[ctx: @item:inmenu]
en: Green
et: Roheline

[ctx: @item:inmenu]
en: Blue
et: Sinine

[ctx: @item:inmenu]
en: Pink
et: Roosa
