kdeplasma-addons - en to eu translation catalogue (71 entries)

[ctx: wind direction]
en: N
eu: I

[ctx: wind direction]
en: NNE
eu: IIE

[ctx: wind direction]
en: NE
eu: IE

[ctx: wind direction]
en: ENE
eu: EIE

[ctx: wind direction]
en: SSE
eu: HHE

[ctx: wind direction]
en: SE
eu: HE

[ctx: wind direction]
en: ESE
eu: EHE

[ctx: wind direction]
en: S
eu: H

[ctx: wind direction]
en: NNW
eu: IIM

[ctx: wind direction]
en: NW
eu: IM

[ctx: wind direction]
en: WNW
eu: MIM

[ctx: wind direction]
en: W
eu: M

[ctx: wind direction]
en: SSW
eu: HHM

[ctx: wind direction]
en: SW
eu: HM

[ctx: wind direction]
en: WSW
eu: MHM

[ctx: wind direction]
en: VR
eu: Aldakorra

[ctx: wind speed]
en: Calm
eu: Barea

[ctx: @title]
en: Weather Station
eu: Estazio meteorologikoa

[ctx: @title]
en: Appearance
eu: Itxura

[ctx: @title]
en: Units
eu: Unitateak

[ctx: @title:group]
en: Compact Mode
eu: Modu trinkoa

[ctx: @label]
en: Show temperature:
eu: Erakutsi tenperatura:

[ctx: @option:radio Show temperature:]
en: Over the widget icon
eu: Trepetaren ikonoaren gainean

[ctx: @option:radio Show temperature:]
en: Beside the widget icon
eu: Trepetaren ikonoaren ondoan

[ctx: @option:radio Show temperature:]
en: Do not show
eu: Ez erakutsi

[ctx: @label]
en: Show in tooltip:
eu: Erakutsi tresna-argibidean:

[ctx: @option:check]
en: Temperature
eu: Tenperatura

[ctx: @option:check Show in tooltip: wind]
en: Wind
eu: Haizea

[ctx: @option:check Show in tooltip: pressure]
en: Pressure
eu: Presioa

[ctx: @option:check Show in tooltip: humidity]
en: Humidity
eu: Hezetasuna

[ctx: @label:listbox]
en: Temperature:
eu: Tenperatura:

[ctx: @label:listbox]
en: Pressure:
eu: Presioa:

[ctx: @label:listbox]
en: Wind speed:
eu: Haizearen abiadura:

[ctx: @label:listbox]
en: Visibility:
eu: Ikusgaitasuna:

[ctx: @label:spinbox]
en: Update every:
eu: Eguneratu hainbestero:

en: %1 minute | %1 minutes
eu[0]: minutu %1
eu[1]: %1 minutu

[ctx: @label]
en: Location:
eu: Kokalekua:

[ctx: No location is currently selected]
en: None selected
eu: Ez da batere hautatu

[ctx: @label]
en: Provider:
eu: Hornitzailea:

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter new location
eu: Sartu kokaleku berria

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter location
eu: Sartu kokalekua

[ctx: @info]
en: No weather stations found for '%1'
eu: Ez da aurkitu '%1'-(r)entzako estazio meteorologikorik

[ctx: @info]
en: Search for a weather station to change your location
eu: Bilatu estazio meteorologiko bat zure kokapena aldatzeko

[ctx: @info]
en: Search for a weather station to set your location
eu: Bilatu estazio meteorologiko bat zure kokalekua ezartzeko

en: Please set your location
eu: Mesedez, ezarri zure kokapena

en: Set location…
eu: Ezarri kokalekua…

en: Weather information retrieval for %1 timed out.
eu: %1 eguraldi informazioa eskuratzeko denbora-muga gainditu da.

[ctx: pressure tendency]
en: Rising
eu: Gorakoa

[ctx: pressure tendency]
en: Falling
eu: Beherakoa

[ctx: pressure tendency]
en: Steady
eu: Egonkorra

[ctx: Wind condition]
en: Calm
eu: Barealdia

[ctx: Forecast period timeframe]
en: 1 Day | %1 Days
eu[0]: Egun 1
eu[1]: %1 egun

[ctx: @label]
en: Windchill:
eu: Sentsazio termikoa:

[ctx: @label ground temperature]
en: Dewpoint:
eu: Ihintz-puntua:

[ctx: @label]
en: Pressure:
eu: Presioa:

[ctx: @label pressure tendency, rising/falling/steady]
en: Pressure Tendency:
eu: Presioaren joera:

[ctx: @label]
en: Visibility:
eu: Ikusgaitasuna:

[ctx: @label]
en: Humidity:
eu: Hezetasuna:

[ctx: @label]
en: Wind Gust:
eu: Haize bolada:

[ctx: Time of the day (from the duple Day/Night)]
en: Day
eu: Eguna

[ctx: Time of the day (from the duple Day/Night)]
en: Night
eu: Gaua

[ctx: certain weather condition (probability percentage)]
en: %1 (%2 %)
eu: %1 (% %2)

[ctx: @info:tooltip %1 is the translated plasmoid name]
en: Click to configure %1
eu: Egin klik %1 konfiguratzeko

en: Humidity: %1
eu: Hezetasuna: %1

[ctx: @title:column weather warnings]
en: Warnings Issued
eu: Jaulkitako abisuak

[ctx: @title:column weather watches]
en: Watches Issued
eu: Jaulkitako behaketak

[ctx: @title:tab]
en: Details
eu: Xehetasunak

[ctx: @title:tab]
en: Notices
eu: Oharrak

en: Cannot find '%1' using %2.
eu: Ezin aurkitu '%1' %2 erabiliz.

en: Connection to %1 weather server timed out.
eu: %1 eguraldi zerbitzarirako konexioaren denbora-muga gainditu da.

[ctx: value percentsymbol]
en: %1 %
eu: % %1
