kdeplasma-addons - en to eu translation catalogue (171 entries)

[ctx: @title]
en: Appearance
eu: Itxura

[ctx: @title:group]
en: Font:
eu: Letra-tipoa:

[ctx: @option:check]
en: Bold text
eu: Testu lodia

[ctx: @option:check]
en: Italic text
eu: testu etzana

[ctx: @title:group]
en: Fuzzyness:
eu: Lausotasuna:

[ctx: @item:inrange]
en: Accurate
eu: Zehatza

[ctx: @item:inrange]
en: Fuzzy
eu: Lausoa

en: One o’clock
eu: Ordu bata

en: Five past one
eu: Ordu bata eta bost

en: Ten past one
eu: Ordu bata eta hamar

en: Quarter past one
eu: Ordu bata eta laurden

en: Twenty past one
eu: Ordu bata eta hogei

en: Twenty-five past one
eu: Ordu bata eta hogeita bost

en: Half past one
eu: Ordu bata eta erdiak

en: Twenty-five to two
eu: Ordu biak hogeita bost gutxi

en: Twenty to two
eu: Ordu biak hogei gutxi

en: Quarter to two
eu: Ordu biak laurden gutxi

en: Ten to two
eu: Ordu biak hamar gutxi

en: Five to two
eu: Ordu biak bost gutxi

en: Two o’clock
eu: Ordu biak

en: Five past two
eu: Ordu biak eta bost

en: Ten past two
eu: Ordu biak eta hamar

en: Quarter past two
eu: Ordu biak eta laurden

en: Twenty past two
eu: Ordu biak eta hogei

en: Twenty-five past two
eu: Ordu biak eta hogeita bost

en: Half past two
eu: Ordu bi eta erdiak

en: Twenty-five to three
eu: Hirurak hogeita bost gutxi

en: Twenty to three
eu: Hirurak hogei gutxi

en: Quarter to three
eu: Hirurak laurden gutxi

en: Ten to three
eu: Hirurak hamar gutxi

en: Five to three
eu: Hirurak bost gutxi

en: Three o’clock
eu: Hirurak

en: Five past three
eu: Hirurak eta bost

en: Ten past three
eu: Hirurak eta hamar

en: Quarter past three
eu: Hirurak eta laurden

en: Twenty past three
eu: Hirurak eta hogei

en: Twenty-five past three
eu: Hirurak eta hogeita bost

en: Half past three
eu: Hiru eta erdiak

en: Twenty-five to four
eu: Lauak hogeita bost gutxi

en: Twenty to four
eu: Lauak hogei gutxi

en: Quarter to four
eu: Lauak laurden gutxi

en: Ten to four
eu: Lauak hamar gutxi

en: Five to four
eu: Lauak bost gutxi

en: Four o’clock
eu: Lauak

en: Five past four
eu: Lauak eta bost

en: Ten past four
eu: Lauak eta hamar

en: Quarter past four
eu: Lauak eta laurden

en: Twenty past four
eu: Lauak eta hogei

en: Twenty-five past four
eu: Lauak eta hogeita bost

en: Half past four
eu: Lau eta erdiak

en: Twenty-five to five
eu: Bostak hogeita bost gutxi

en: Twenty to five
eu: Bostak hogei gutxi

en: Quarter to five
eu: Bostak laurden gutxi

en: Ten to five
eu: Bostak hamar gutxi

en: Five to five
eu: Bostak bost gutxi

en: Five o’clock
eu: Bostak

en: Five past five
eu: Bostak eta bost

en: Ten past five
eu: Bostak eta hamar

en: Quarter past five
eu: Bostak eta laurden

en: Twenty past five
eu: Bostak eta hogei

en: Twenty-five past five
eu: Bostak eta hogeita bost

en: Half past five
eu: Bost eta erdiak

en: Twenty-five to six
eu: Seiak hogeita bost gutxi

en: Twenty to six
eu: Seiak hogei gutxi

en: Quarter to six
eu: Seiak laurden gutxi

en: Ten to six
eu: Seiak hamar gutxi

en: Five to six
eu: Seiak bost gutxi

en: Six o’clock
eu: Seiak

en: Five past six
eu: Seiak eta bost

en: Ten past six
eu: Seiak eta hamar

en: Quarter past six
eu: Seiak eta laurden

en: Twenty past six
eu: Seiak eta hogei

en: Twenty-five past six
eu: Seiak eta hogeita bost

en: Half past six
eu: Sei eta erdiak

en: Twenty-five to seven
eu: Zazpiak hogeita bost gutxi

en: Twenty to seven
eu: Zazpiak hogei gutxi

en: Quarter to seven
eu: Zazpiak laurden gutxi

en: Ten to seven
eu: Zazpiak hamar gutxi

en: Five to seven
eu: Zazpiak bost gutxi

en: Seven o’clock
eu: Zazpiak

en: Five past seven
eu: Zazpiak eta bost

en: Ten past seven
eu: Zazpiak eta hamar

en: Quarter past seven
eu: Zazpiak eta laurden

en: Twenty past seven
eu: Zazpiak eta hogei

en: Twenty-five past seven
eu: Zazpiak eta hogeita bost

en: Half past seven
eu: Zazpi eta erdiak

en: Twenty-five to eight
eu: Zortziak hogeita bost gutxi

en: Twenty to eight
eu: Zortziak hogei gutxi

en: Quarter to eight
eu: Zortziak laurden gutxi

en: Ten to eight
eu: Zortziak hamar gutxi

en: Five to eight
eu: Zortziak bost gutxi

en: Eight o’clock
eu: Zortziak

en: Five past eight
eu: Zortziak eta bost

en: Ten past eight
eu: Zortziak eta hamar

en: Quarter past eight
eu: Zortziak eta laurden

en: Twenty past eight
eu: Zortziak eta hogei

en: Twenty-five past eight
eu: Zortziak eta hogeita bost

en: Half past eight
eu: Zortzi eta erdiak

en: Twenty-five to nine
eu: Bederatziak hogeita bost gutxi

en: Twenty to nine
eu: Bederatziak hogei gutxi

en: Quarter to nine
eu: Bederatziak laurden gutxi

en: Ten to nine
eu: Bederatziak hamar gutxi

en: Five to nine
eu: Bederatziak bost gutxi

en: Nine o’clock
eu: Bederatziak

en: Five past nine
eu: Bederatziak eta bost

en: Ten past nine
eu: Bederatziak eta hamar

en: Quarter past nine
eu: Bederatziak eta laurden

en: Twenty past nine
eu: Bederatziak eta hogei

en: Twenty-five past nine
eu: Bederatziak eta hogeita bost

en: Half past nine
eu: Bederatzi eta erdiak

en: Twenty-five to ten
eu: Hamarrak hogeita bost gutxi

en: Twenty to ten
eu: Hamarrak hogei gutxi

en: Quarter to ten
eu: Hamarrak laurden gutxi

en: Ten to ten
eu: Hamarrak hamar gutxi

en: Five to ten
eu: Hamarrak bost gutxi

en: Ten o’clock
eu: Hamarrak

en: Five past ten
eu: Hamarrak eta bost

en: Ten past ten
eu: Hamarrak eta hamar

en: Quarter past ten
eu: Hamarrak eta laurden

en: Twenty past ten
eu: Hamarrak eta hogei

en: Twenty-five past ten
eu: Hamarrak eta hogeita bost

en: Half past ten
eu: Hamar eta erdiak

en: Twenty-five to eleven
eu: Hamaikak hogeita bost gutxi

en: Twenty to eleven
eu: Hamaikak hogei gutxi

en: Quarter to eleven
eu: Hamaikak laurden gutxi

en: Ten to eleven
eu: Hamaikak hamar gutxi

en: Five to eleven
eu: Hamaikak bost gutxi

en: Eleven o’clock
eu: Hamaikak

en: Five past eleven
eu: Hamaikak eta bost

en: Ten past eleven
eu: Hamaikak eta hamar

en: Quarter past eleven
eu: Hamaikak eta laurden

en: Twenty past eleven
eu: Hamaikak eta hogei

en: Twenty-five past eleven
eu: Hamaikak eta hogeita bost

en: Half past eleven
eu: Hamaika eta erdiak

en: Twenty-five to twelve
eu: Hamabiak hogeita bost gutxi

en: Twenty to twelve
eu: Hamabiak hogei gutxi

en: Quarter to twelve
eu: Hamabiak laurden gutxi

en: Ten to twelve
eu: Hamabiak hamar gutxi

en: Five to twelve
eu: Hamabiak bost gutxi

en: Twelve o’clock
eu: Hamabiak

en: Five past twelve
eu: Hamabiak eta bost

en: Ten past twelve
eu: Hamabiak eta hamar

en: Quarter past twelve
eu: Hamabiak eta laurden

en: Twenty past twelve
eu: Hamabiak eta hogei

en: Twenty-five past twelve
eu: Hamabiak eta hogeita bost

en: Half past twelve
eu: Hamabi eta erdiak

en: Twenty-five to one
eu: Ordu bata hogeita bost gutxi

en: Twenty to one
eu: Ordu bata hogei gutxi

en: Quarter to one
eu: Ordu bata laurden gutxi

en: Ten to one
eu: Ordu bata hamar gutxi

en: Five to one
eu: Ordu bata bost gutxi

en: Sleep
eu: Egin lo

en: Breakfast
eu: Gosaria

en: Second Breakfast
eu: Bigarren gosaria

en: Elevenses
eu: Hamaiketakoa

en: Lunch
eu: Hamabitakoa

en: Afternoon tea
eu: Arratsaldeko tea

en: Dinner
eu: Bazkaria

en: Supper
eu: Afaria

en: Night
eu: Gaua

en: Early morning
eu: Egunsentia

en: Morning
eu: Goiza

en: Almost noon
eu: Bazkal aurrea

en: Noon
eu: Eguerdia

en: Afternoon
eu: Bazkal ondorena

en: Evening
eu: Arratsaldea

en: Late evening
eu: Ilunkara

en: Start of week
eu: Aste hasiera

en: Middle of week
eu: Aste erdialdea

en: End of week
eu: Aste amaiera

en: Weekend!
eu: Aste bukaera!
