plasma_applet_fifteenPuzzle - en to fi translation catalogue (16 entries)

[ctx: @title]
en: Appearance
fi: Ulkoasu

[ctx: @label:spinbox]
en: Grid size:
fi: Ruudukon koko:

en: Background:
fi: Tausta:

en: Color:
fi: Väri:

en: Image:
fi: Kuva:

[ctx: @info:placeholder]
en: Path to custom image…
fi: Oman kuvan sijainti…

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose image…
fi: Valitse kuva…

[ctx: @title:window]
en: Choose an Image
fi: Valitse kuva

en: Image Files (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.svg *.svgz)
fi: Kuvatiedostot (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.svg *.svgz)

en: Tiles:
fi: Tiilet:

en: Colored numbers:
fi: Värilliset numerot:

[ctx: The time since the puzzle started, in minutes and seconds]
en: Time: %1
fi: Aika: %1

[ctx: @action:button]
en: Shuffle
fi: Sekoita

[ctx: @info]
en: Solved! Try again.
fi: Ratkaistu! Yritä uudelleen.

en: Fifteen Puzzle
fi: Puzzle 15

en: Solve by arranging in order
fi: Ratkaise järjestämällä palat
