plasma_applet_fuzzy_clock - en to fi translation catalogue (171 entries)

[ctx: @title]
en: Appearance
fi: Ulkoasu

[ctx: @title:group]
en: Font:
fi: Fontti:

[ctx: @option:check]
en: Bold text
fi: Lihavoitu teksti

[ctx: @option:check]
en: Italic text
fi: Kursivoitu teksti

[ctx: @title:group]
en: Fuzzyness:
fi: Sumeus:

[ctx: @item:inrange]
en: Accurate
fi: Tarkka

[ctx: @item:inrange]
en: Fuzzy
fi: Epätarkka

en: One o’clock
fi: Yksi

en: Five past one
fi: Viisi yli yksi

en: Ten past one
fi: Kymmenen yli yksi

en: Quarter past one
fi: Vartin yli yksi

en: Twenty past one
fi: Kaksikymmentä yli yksi

en: Twenty-five past one
fi: Kaksikymmentäviisi yli yksi

en: Half past one
fi: Puoli kaksi

en: Twenty-five to two
fi: Kahtakymmentäviittä vaille kaksi

en: Twenty to two
fi: Kahtakymmentä vaille kaksi

en: Quarter to two
fi: Varttia vaille kaksi

en: Ten to two
fi: Kymmentä vaille kaksi

en: Five to two
fi: Viittä vaille kaksi

en: Two o’clock
fi: Kaksi

en: Five past two
fi: Viisi yli kaksi

en: Ten past two
fi: Kymmenen yli kaksi

en: Quarter past two
fi: Vartin yli kaksi

en: Twenty past two
fi: Kaksikymmentä yli kaksi

en: Twenty-five past two
fi: Kaksikymmentäviisi yli kaksi

en: Half past two
fi: Puoli kolme

en: Twenty-five to three
fi: Kahtakymmentäviittä vaille kolme

en: Twenty to three
fi: Kahtakymmentä vaille kolme

en: Quarter to three
fi: Varttia vaille kolme

en: Ten to three
fi: Kymmentä vaille kolme

en: Five to three
fi: Viittä vaille kolme

en: Three o’clock
fi: Kolme

en: Five past three
fi: Viisi yli kolme

en: Ten past three
fi: Kymmenen yli kolme

en: Quarter past three
fi: Vartin yli kolme

en: Twenty past three
fi: Kaksikymmentä yli kolme

en: Twenty-five past three
fi: Kaksikymmentäviisi yli kolme

en: Half past three
fi: Puoli neljä

en: Twenty-five to four
fi: Kahtakymmentäviittä vaille neljä

en: Twenty to four
fi: Kahtakymmentä vaille neljä

en: Quarter to four
fi: Varttia vaille neljä

en: Ten to four
fi: Kymmentä vaille neljä

en: Five to four
fi: Viittä vaille neljä

en: Four o’clock
fi: Neljä

en: Five past four
fi: Viisi yli neljä

en: Ten past four
fi: Kymmenen yli neljä

en: Quarter past four
fi: Vartin yli neljä

en: Twenty past four
fi: Kaksikymmentä yli neljä

en: Twenty-five past four
fi: Kaksikymmentäviisi yli neljä

en: Half past four
fi: Puoli viisi

en: Twenty-five to five
fi: Kahtakymmentäviittä vaille viisi

en: Twenty to five
fi: Kahtakymmentä vaille viisi

en: Quarter to five
fi: Varttia vaille viisi

en: Ten to five
fi: Kymmentä vaille viisi

en: Five to five
fi: Viittä vaille viisi

en: Five o’clock
fi: Viisi

en: Five past five
fi: Viisi yli viisi

en: Ten past five
fi: Kymmenen yli viisi

en: Quarter past five
fi: Vartin yli viisi

en: Twenty past five
fi: Kaksikymmentä yli viisi

en: Twenty-five past five
fi: Kaksikymmentäviisi yli viisi

en: Half past five
fi: Puoli kuusi

en: Twenty-five to six
fi: Kahtakymmentäviittä vaille kuusi

en: Twenty to six
fi: Kahtakymmentä vaille kuusi

en: Quarter to six
fi: Varttia vaille kuusi

en: Ten to six
fi: Kymmentä vaille kuusi

en: Five to six
fi: Viittä vaille kuusi

en: Six o’clock
fi: Kuusi

en: Five past six
fi: Viisi yli kuusi

en: Ten past six
fi: Kymmenen yli kuusi

en: Quarter past six
fi: Vartin yli kuusi

en: Twenty past six
fi: Kaksikymmentä yli kuusi

en: Twenty-five past six
fi: Kaksikymmentäviisi yli kuusi

en: Half past six
fi: Puoli seitsemän

en: Twenty-five to seven
fi: Kahtakymmentäviittä vaille seitsemän

en: Twenty to seven
fi: Kahtakymmentä vaille seitsemän

en: Quarter to seven
fi: Varttia vaille seitsemän

en: Ten to seven
fi: Kymmentä vaille seitsemän

en: Five to seven
fi: Viittä vaille seitsemän

en: Seven o’clock
fi: Seitsemän

en: Five past seven
fi: Viisi yli seitsemän

en: Ten past seven
fi: Kymmenen yli seitsemän

en: Quarter past seven
fi: Vartin yli seitsemän

en: Twenty past seven
fi: Kaksikymmentä yli seitsemän

en: Twenty-five past seven
fi: Kaksikymmentäviisi yli seitsemän

en: Half past seven
fi: Puoli kahdeksan

en: Twenty-five to eight
fi: Kahtakymmentäviittä vaille kahdeksan

en: Twenty to eight
fi: Kahtakymmentä vaille kahdeksan

en: Quarter to eight
fi: Varttia vaille kahdeksan

en: Ten to eight
fi: Kymmentä vaille kahdeksan

en: Five to eight
fi: Viittä vaille kahdeksan

en: Eight o’clock
fi: Kahdeksan

en: Five past eight
fi: Viisi yli kahdeksan

en: Ten past eight
fi: Kymmenen yli kahdeksan

en: Quarter past eight
fi: Vartin yli kahdeksan

en: Twenty past eight
fi: Kaksikymmentä yli kahdeksan

en: Twenty-five past eight
fi: Kaksikymmentäviisi yli kahdeksan

en: Half past eight
fi: Puoli yhdeksän

en: Twenty-five to nine
fi: Kahtakymmentäviittä vaille yhdeksän

en: Twenty to nine
fi: Kahtakymmentä vaille yhdeksän

en: Quarter to nine
fi: Varttia vaille yhdeksän

en: Ten to nine
fi: Kymmentä vaille yhdeksän

en: Five to nine
fi: Viittä vaille yhdeksän

en: Nine o’clock
fi: Yhdeksän

en: Five past nine
fi: Viisi yli yhdeksän

en: Ten past nine
fi: Kymmenen yli yhdeksän

en: Quarter past nine
fi: Vartin yli yhdeksän

en: Twenty past nine
fi: Kaksikymmentä yli yhdeksän

en: Twenty-five past nine
fi: Kaksikymmentäviisi yli yhdeksän

en: Half past nine
fi: Puoli kymmenen

en: Twenty-five to ten
fi: Kahtakymmentäviittä vaille kymmenen

en: Twenty to ten
fi: Kahtakymmentä vaille kymmenen

en: Quarter to ten
fi: Varttia vaille kymmenen

en: Ten to ten
fi: Kymmentä vaille kymmenen

en: Five to ten
fi: Viittä vaille kymmenen

en: Ten o’clock
fi: Kymmenen

en: Five past ten
fi: Viisi yli kymmenen

en: Ten past ten
fi: Kymmenen yli kymmenen

en: Quarter past ten
fi: Vartin yli kymmenen

en: Twenty past ten
fi: Kaksikymmentä yli kymmenen

en: Twenty-five past ten
fi: Kaksikymmentäviisi yli kymmenen

en: Half past ten
fi: Puoli yksitoista

en: Twenty-five to eleven
fi: Kahtakymmentäviittä vaille yksitoista

en: Twenty to eleven
fi: Kahtakymmentä vaille yksitoista

en: Quarter to eleven
fi: Varttia vaille yksitoista

en: Ten to eleven
fi: Kymmentä vaille yksitoista

en: Five to eleven
fi: Viittä vaille yksitoista

en: Eleven o’clock
fi: Yksitoista

en: Five past eleven
fi: Viisi yli yksitoista

en: Ten past eleven
fi: Kymmenen yli yksitoista

en: Quarter past eleven
fi: Vartin yli yksitoista

en: Twenty past eleven
fi: Kaksikymmentä yli yksitoista

en: Twenty-five past eleven
fi: Kaksikymmentäviisi yli yksitoista

en: Half past eleven
fi: Puoli kaksitoista

en: Twenty-five to twelve
fi: Kahtakymmentäviittä vaille kaksitoista

en: Twenty to twelve
fi: Kahtakymmentä vaille kaksitoista

en: Quarter to twelve
fi: Varttia vaille kaksitoista

en: Ten to twelve
fi: Kymmentä vaille kaksitoista

en: Five to twelve
fi: Viittä vaille kaksitoista

en: Twelve o’clock
fi: Kaksitoista

en: Five past twelve
fi: Viisi yli kaksitoista

en: Ten past twelve
fi: Kymmenen yli kaksitoista

en: Quarter past twelve
fi: Vartin yli kaksitoista

en: Twenty past twelve
fi: Kaksikymmentä yli kaksitoista

en: Twenty-five past twelve
fi: Kaksikymmentäviisi yli kaksitoista

en: Half past twelve
fi: Puoli yksi

en: Twenty-five to one
fi: Kahtakymmentäviittä vaille yksi

en: Twenty to one
fi: Kahtakymmentä vaille yksi

en: Quarter to one
fi: Varttia vaille yksi

en: Ten to one
fi: Kymmentä vaille yksi

en: Five to one
fi: Viittä vaille yksi

en: Sleep
fi: Nuku

en: Breakfast
fi: Aamiainen

en: Second Breakfast
fi: Toinen aamiainen

en: Elevenses
fi: Kellon yhdentoista tee

en: Lunch
fi: Lounas

en: Afternoon tea
fi: Iltapäivätee

en: Dinner
fi: Päivällinen

en: Supper
fi: Illallinen

en: Night
fi: Yö

en: Early morning
fi: Aamuyö

en: Morning
fi: Aamu

en: Almost noon
fi: Aamupäivä

en: Noon
fi: Keskipäivä

en: Afternoon
fi: Iltapäivä

en: Evening
fi: Ilta

en: Late evening
fi: Myöhäinen ilta

en: Start of week
fi: Viikon alku

en: Middle of week
fi: Keskellä viikkoa

en: End of week
fi: Viikon loppupuoli

en: Weekend!
fi: Viikonloppu!
