plasma_applet_timer - en to fi translation catalogue (32 entries)

[ctx: @title]
en: Appearance
fi: Ulkoasu

[ctx: @title]
en: Predefined Timers
fi: Esiasetetut ajastimet

[ctx: @title]
en: Advanced
fi: Lisäasetukset

[ctx: @action:button]
en: Pause Timer
fi: Keskeytä ajastin

[ctx: @action:button]
en: Start Timer
fi: Käynnistä ajastin

[ctx: remaining time]
en: %1s | %1s
fi[0]: %1 s
fi[1]: %1 s

[ctx: @title:label]
en: After timer completes:
fi: Ajastuksen päätyttyä:

[ctx: @option:check]
en: Execute command:
fi: Suorita komento:

[ctx: @title:label]
en: Display:
fi: Näyttö:

[ctx: @option:check]
en: Show title:
fi: Näytä otsikko:

[ctx: @option:check]
en: Show remaining time
fi: Näytä jäljellä oleva aika

[ctx: @option:check]
en: Show seconds
fi: Näytä sekunnit

[ctx: @option:check]
en: Show timer toggle
fi: Näytä ajastuskytkin

[ctx: @option:check]
en: Show progress bar
fi: Näytä edistymispalkki

[ctx: @title:label]
en: Notifications:
fi: Ilmoitukset:

[ctx: @option:check]
en: Show notification text:
fi: Näytä ilmoitusteksti:

en: If you add predefined timers here, they will appear in plasmoid context menu.
fi: Jos tähän lisää esiasetettuja ajastimia, ne ilmestyvät sovelman kontekstivalikkoon.

en: Add
fi: Lisää

en: Scroll over digits to change time
fi: Muuta aikaa vierittämällä numeroita

en: Apply
fi: Käytä

en: Cancel
fi: Peru

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Delete
fi: Poista

en: %1 is running
fi: %1 on käynnissä

en: %1 not running
fi: %1 ei ole käynnissä

en: Remaining time left: %1 second | Remaining time left: %1 seconds
fi[0]: Aikaa jäljellä: %1 sekunti
fi[1]: Aikaa jäljellä: %1 sekuntia

en: Use mouse wheel to change digits or choose from predefined timers in the context menu
fi: Muuta numeroita käyttämällä hiiren rullaa tai valitse valmis vaihtoehto kontekstivalikosta

en: Timer
fi: Ajastin

en: Timer finished
fi: Aika loppui

[ctx: @action]
en: &Start
fi: &Käynnistä

[ctx: @action]
en: S&top
fi: &Pysäytä

[ctx: @action]
en: &Reset
fi: &Nollaa
