plasma_applet_comic - en to fi translation catalogue (36 entries)

[ctx: @action comic strip]
en: &Next Tab with a New Strip
fi: S&euraava välilehti, jossa on uusi sarjakuva

[ctx: @action]
en: Jump to &First Strip
fi: Siirry &ensimmäiseen sarjakuvaan

[ctx: @action]
en: Jump to &Current Strip
fi: Siirry &nykyiseen sarjakuvaan

[ctx: @action]
en: Jump to Strip…
fi: Siirry sarjakuvaan…

[ctx: @action]
en: Visit the Website
fi: Käy sivustolla

[ctx: @action:inmenu %1 is the name of a web browser]
en: View in %1
fi: Näytä ohjelmassa %1

[ctx: @action]
en: Visit the Shop &Website
fi: Vieraile &kauppasivustossa

[ctx: @action]
en: &Save Comic As…
fi: &Tallenna sarjakuva nimellä…

[ctx: @option:check Context menu of comic image]
en: &Actual Size
fi: &Todellinen koko

[ctx: @option:check Context menu of comic image]
en: Store Current &Position
fi: Tallenna nykyinen si&jainti

[ctx: @title]
en: General
fi: Yleisasetukset

[ctx: @title]
en: Appearance
fi: Ulkoasu

[ctx: @title]
en: Advanced
fi: Lisäasetukset

[ctx: @info:tooltip]
en: Jump to strip…
fi: Siirry sarjakuvaan…

[ctx: @info:tooltip]
en: Visit the comic website
fi: Vieraile sarjakuvasivustossa

[ctx: @label:spinbox]
en: Comic cache:
fi: Sarjakuvavälimuisti:

[ctx: @item:valuesuffix spacing to number + unit]
en: strip per comic | strips per comic
fi[0]: strippi per sarjakuva
fi[1]: strippiä per sarjakuva

[ctx: @option:check]
en: Display error when downloading comic fails
fi: Sarjakuvahaun epäonnistuttua näytä virhe

[ctx: Heading for showing various elements of a comic]
en: Show:
fi: Näytä:

[ctx: @option:check]
en: Comic title
fi: Sarjakuvan otsikko

[ctx: @option:check]
en: Comic identifier
fi: Sarjakuvan tunniste

[ctx: @option:check]
en: Comic author
fi: Sarjakuvan tekijä

[ctx: @option:check]
en: Comic URL
fi: Sarjakuvan verkko-osoite

en: Show navigation buttons:
fi: Näytä navigointipainikkeet:

[ctx: @option:check]
en: Always
fi: Aina

[ctx: @option:check]
en: Only on hover
fi: Vain osoittimen alla

[ctx: @title:group]
en: Comics:
fi: Sarjakuvat:

[ctx: @action:button]
en: Get New Comics…
fi: Hae uusia sarjakuvia…

[ctx: @option:check]
en: Middle-click on comic to display at original size
fi: Näytä sarjakuva alkuperäiskoossaan hiiren keskipainikkeen napsautuksella

[ctx: @label:spinbox]
en: Check for new plugins every:
fi: Etsi uusia sarjakuvastrippejä:

[ctx: @item:valuesuffix spacing to number + unit]
en: day | days
fi[0]: päivän välein
fi[1]: päivän välein

[ctx: @label:spinbox]
en: Check for new comics every:
fi: Etsi uusia strippejä:

[ctx: @item:valuesuffix spacing to number + unit (minutes)]
en: minute | minutes
fi[0]: minuutin välein
fi[1]: minuutin välein

[ctx: @title:window]
en: Go to Strip
fi: Siirry sarjakuvaan

[ctx: @label:spinbox]
en: &Strip number:
fi: S&tripin numero:

[ctx: @label:textbox]
en: Strip identifier:
fi: Stripin tunniste:
