kdeplasma-addons - en to fi translation catalogue (30 entries)

[ctx: @title]
en: General
fi: Perusasetukset

[ctx: @title]
en: Appearance
fi: Ulkoasu

[ctx: @title:group]
en: Icon:
fi: Kuvake:

[ctx: @option:radio]
en: Website's favicon
fi: Verkkosivukuvake

[ctx: @action:button]
en: Change Web Browser's icon
fi: Muuta verkkosivukuvaketta

[ctx: @info:whatsthis]
en: Current icon is %1. Click to open menu to change the current icon or reset to the default icon.
fi: Nykyinen kuvake on %1. Napsauta valikko auki vaihtaaksesi kuvakkeen tai palauttaaksesi oletuksen.

[ctx: @info:tooltip]
en: Icon name is "%1"
fi: Kuvakkeen nimi on ”%1”

[ctx: @item:inmenu Open icon chooser dialog]
en: Choose…
fi: Valitse…

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose an icon for Web Browser
fi: Valitse kuvake verkkoselaimelle

[ctx: @item:inmenu Reset icon to default]
en: Reset to default icon
fi: Palauta oletuskuvake

[ctx: @option:check]
en: Display Navigation Bar
fi: Näytä navigointirivi

[ctx: @option:radio]
en: Load last-visited page
fi: Lataa viimeisin sivu

[ctx: @title:group]
en: On startup:
fi: Käynnistettäessä:

[ctx: @option:radio]
en: Always load this page:
fi: Lataa aina tämä sivu:

[ctx: @info]
en: Type a URL
fi: Kirjoita verkko-osoite

[ctx: @title:group]
en: Content scaling:
fi: Sisällön skaalaus:

[ctx: @option:radio]
en: Fixed scale:
fi: Vakioskaala:

[ctx: @option:radio]
en: Automatic scaling if width is below
fi: Automaattinen skaalaus, kun leveys on alle

[ctx: @title:group]
en: Browser Settings:
fi: Selainasetukset:

[ctx: @option:radio]
en: Private Browsing
fi: Yksityisselaus

[ctx: @action:button]
en: Go Back
fi: Siirry takaisin

[ctx: @action:button]
en: Go Forward
fi: Siirry eteenpäin

[ctx: @action:button]
en: Go Home
fi: Siirry kotiin

en: Open Default URL
fi: Kirjoita oletusverkko-osoite

[ctx: @action:button]
en: Stop Loading This Page
fi: Keskeytä sivun lataus

[ctx: @action:button]
en: Reload This Page
fi: Päivitä sivu

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Link in Browser
fi: Avaa linkki selaimeen

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy Link Address
fi: Kopioi linkin osoite

[ctx: An unwanted popup was blocked]
en: Popup blocked
fi: Uusi ikkuna estetty

en: Click here to open the following blocked popup:
    %1
fi: Napsauttamalla tästä voi avata seuraavan estetyn ikkunan:
    %1
