plasma_applet_notes - en to fi translation catalogue (40 entries)

[ctx: @title]
en: Appearance
fi: Ulkoasu

en: %1pt
fi: %1 pt

en: Text font size:
fi: Tekstifontin koko:

en: A white sticky note
fi: Valkoinen muistilappu

en: A black sticky note
fi: Musta muistilappu

en: A red sticky note
fi: Punainen muistilappu

en: An orange sticky note
fi: Oranssi muistilappu

en: A yellow sticky note
fi: Keltainen muistilappu

en: A green sticky note
fi: Vihreä muistilappu

en: A blue sticky note
fi: Sininen muistilappu

en: A pink sticky note
fi: Vaaleanpunainen muistilappu

en: A transparent sticky note
fi: Läpikuultava muistilappu

en: A transparent sticky note with light text
fi: Läpikuultava muistilappu vaalealla tekstillä

en: Undo
fi: Kumoa

en: Redo
fi: Tee uudelleen

en: Cut
fi: Leikkaa

en: Copy
fi: Kopioi

en: Paste
fi: Liitä

en: Paste with Full Formatting
fi: Liitä kaikilla muotoiluilla

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Formatting
fi: Poista muotoilut

en: Delete
fi: Poista

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: Select All
fi: Valitse kaikki

[ctx: @info:tooltip]
en: Bold
fi: Lihavointi

[ctx: @info:tooltip]
en: Italic
fi: Kursivointi

[ctx: @info:tooltip]
en: Underline
fi: Alleviivaus

[ctx: @info:tooltip]
en: Strikethrough
fi: Yliviivaus

[ctx: @action:button pin popup for panel widget]
en: Keep Open
fi: Pidä avoinna

en: Discard this note?
fi: Hylätäänkö tämä muistiinpano?

en: Are you sure you want to discard this note?
fi: Haluatko varmasti hylätä tämän muistiinpanon?

[ctx: @item:inmenu]
en: White
fi: Valkoinen

[ctx: @item:inmenu]
en: Black
fi: Musta

[ctx: @item:inmenu]
en: Red
fi: Punainen

[ctx: @item:inmenu]
en: Orange
fi: Oranssi

[ctx: @item:inmenu]
en: Yellow
fi: Keltainen

[ctx: @item:inmenu]
en: Green
fi: Vihreä

[ctx: @item:inmenu]
en: Blue
fi: Sininen

[ctx: @item:inmenu]
en: Pink
fi: Vaaleanpunainen

[ctx: @item:inmenu]
en: Transparent
fi: Läpikuultava

[ctx: @item:inmenu]
en: Transparent Light
fi: Vaalea läpikuultava
