plasma_applet_comic - en to fi translation catalogue (47 entries)

[ctx: @info:tooltip]
en: Jump to strip…
fi: Siirry sarjakuvaan…

[ctx: @info:tooltip]
en: Visit the comic website
fi: Vieraile sarjakuvasivustossa

[ctx: @title]
en: Comics
fi: Sarjakuvat

[ctx: @title]
en: Behavior
fi: Toiminta

[ctx: @title:group form label for checkboxes]
en: Show above image:
fi: Näytä kuvan yllä:

[ctx: @option:check show above image:]
en: Title
fi: Otsikko

[ctx: @option:check show above image:]
en: Author
fi: Tekijä

[ctx: @title:group form label for checkboxes]
en: Show below image:
fi: Näytä kuvan alla:

[ctx: @option:check show below image]
en: Identifier
fi: Tunniste

[ctx: @option:check show below image]
en: Website
fi: Sivusto

[ctx: @label:group form label for radiobuttons]
en: Navigation buttons:
fi: Navigointipainikkeet:

[ctx: @option:radio navigation buttons are…]
en: Always visible at the edges
fi: Aina näkyvissä reunoilta

[ctx: @option:radio navigation buttons…]
en: Appear centrally when hovering
fi: Näytä keskellä hiiren leijuessa yllä

[ctx: @label for checkbox, completes sentence … opens full-size view]
en: Middle-clicking image:
fi: Kuvan keskinapsautus:

[ctx: @option:check completes sentence Middle-clicking image…]
en: Opens full-size view
fi: Avaa täyskokoiseen näkymään

[ctx: @action:button]
en: Get New…
fi: Hae uusia…

[ctx: @info placeholdermessage if comic provider list empty]
en: No comics installed
fi: Sarjakuvia ei ole asennettu

[ctx: @action:button]
en: Get Comics…
fi: Hae sarjakuvia…

[ctx: @label:spinbox]
en: Check for new comics every:
fi: Etsi uusia strippejä:

[ctx: @item:valuesuffix spacing to number + unit (minutes)]
en: minute | minutes
fi[0]: minuutin välein
fi[1]: minuutin välein

[ctx: @label:spinbox]
en: Keep local archive:
fi: Säilytä paikallinen arkisto:

[ctx: @item:valuesuffix spacing to number + unit]
en: images per comic | images per comic
fi[0]: strippi per sarjakuva
fi[1]: strippiä per sarjakuva

[ctx: @info placeholdermessage if comic loading failed]
en: Could not load comic
fi: Sarjakuvaa ei voitu ladata

[ctx: @info placeholdermessage explanation]
en: Try again later, or choose a different comic
fi: Yritä myöhemmin uudelleen tai valitse toinen sarjakuva

[ctx: @info placeholdermessage title if offline]
en: Offline
fi: Ei verkossa

[ctx: @info placeholdermessage connection]
en: Reconnect to the internet to retry loading this image. You can still view any images in the local archive.
fi: Yritä kuvan latausta uudelleen yhdistämällä internetiin. Kuvia voi yhä katsella paikallisesta arkistosta.

[ctx: @info placeholdermessage title if connection local/unknown]
en: Limited connectivity
fi: Rajallinen yhteys

[ctx: @info placeholdermessage explanation if connection local/unknown]
en: The image may not be available on your current connection. You can still view any images in the local archive.
fi: Kuva ei ehkä ole saatavilla nykyisellä verkkoyhteydellä. Kuvia voi yhä katsella paikallisesta arkistosta.

[ctx: @info placeholdermessage title if today not available]
en: Not available
fi: Ei saatavilla

[ctx: @info placeholdermessage explanation if today not available]
en: Today's image is not yet available or cannot be read. Try a different date.
fi: Tänäinen kuva ei ole saatavilla tai sitä ei voi lukea. Kokeile toista päivää.

[ctx: @info placeholdermessage title if date not available]
en: Not available
fi: Ei saatavilla

[ctx: @info placeholdermessage explanation if date not available]
en: The image for this day is not available or cannot be read. Try a different date.
fi: Tämänpäiväinen kuva ei ole saatavilla tai sitä ei voi lukea. Yritä toista päivää.

[ctx: @action comic strip]
en: &Next Tab with a New Strip
fi: S&euraava välilehti, jossa on uusi sarjakuva

[ctx: @action]
en: Jump to &First Strip
fi: Siirry &ensimmäiseen sarjakuvaan

[ctx: @action]
en: Jump to &Current Strip
fi: Siirry &nykyiseen sarjakuvaan

[ctx: @action]
en: Jump to Strip…
fi: Siirry sarjakuvaan…

[ctx: @action]
en: Visit the Website
fi: Käy sivustolla

[ctx: @action]
en: Visit the Shop &Website
fi: Vieraile &kauppasivustossa

[ctx: @action]
en: &Save Comic As…
fi: &Tallenna sarjakuva nimellä…

[ctx: @option:check Context menu of comic image]
en: &Actual Size
fi: &Todellinen koko

[ctx: @option:check Context menu of comic image]
en: Store Current &Position
fi: Tallenna nykyinen si&jainti

[ctx: @info placeholdermessage if no comics loaded]
en: No comics configured
fi: Sarjakuvia ei ole määritetty

[ctx: @action:button helpfulAction opens settings dialog]
en: Choose comic…
fi: Valitse sarjakuva…

[ctx: @other filename pattern %1 path %2 comic (provider) name, %3 image id]
en: %1/%2 - %3.png
fi: %1/%2 – %3.png

[ctx: @title:window]
en: Go to Strip
fi: Siirry sarjakuvaan

[ctx: @label:spinbox]
en: &Strip number:
fi: S&tripin numero:

[ctx: @label:textbox]
en: Strip identifier:
fi: Stripin tunniste:
