plasma_applet_binaryclock - en to fr translation catalogue (8 entries)

[ctx: @title]
en: Appearance
fr: Apparence

en: Display:
fr: Affichage :

[ctx: @option:check]
en: Grid
fr: Grille

[ctx: @option:check]
en: Inactive LEDs
fr: Diodes inactives

[ctx: @option:check]
en: Seconds
fr: Secondes

[ctx: @option:check]
en: In BCD format (decimal)
fr: Au format « DCB » (décimal codé binaire)

en: Use custom color for:
fr: Utiliser une couleur personnalisée pour :

[ctx: @option:check]
en: Active LEDs
fr: Diodes actives
