plasma_applet_fifteenPuzzle - en to fr translation catalogue (16 entries)

[ctx: @title]
en: Appearance
fr: Apparence

[ctx: @label:spinbox]
en: Grid size:
fr: Taille de la grille :

en: Background:
fr: Arrière-plan :

en: Color:
fr: Couleur :

en: Image:
fr: Image :

[ctx: @info:placeholder]
en: Path to custom image…
fr: Emplacement de l'image personnalisée...

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose image…
fr: Sélectionner une image…

[ctx: @title:window]
en: Choose an Image
fr: Choisir une image

en: Image Files (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.svg *.svgz)
fr: Fichiers d'image (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.svg *.svgz)

en: Tiles:
fr: Tuiles :

en: Colored numbers:
fr: Numéros colorés :

[ctx: The time since the puzzle started, in minutes and seconds]
en: Time: %1
fr: Temps : %1

[ctx: @action:button]
en: Shuffle
fr: Mélanger

[ctx: @info]
en: Solved! Try again.
fr: Résolu ! Recommencez.

en: Fifteen Puzzle
fr: Jeu de taquin

en: Solve by arranging in order
fr: Résoudre en replaçant dans l'ordre
