plasma_applet_fifteenPuzzle - en to gl translation catalogue (16 entries)

[ctx: @title]
en: Appearance
gl: Aparencia

[ctx: @label:spinbox]
en: Grid size:
gl: Tamaño da grade

en: Background:
gl: Fondo:

en: Color:
gl: Cor:

en: Image:
gl: Imaxe:

[ctx: @info:placeholder]
en: Path to custom image…
gl: Ruta da imaxe personalizada…

[ctx: @info:tooltip]
en: Choose image…
gl: Escoller unha imaxe…

[ctx: @title:window]
en: Choose an Image
gl: Escoller unha imaxe

en: Image Files (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.svg *.svgz)
gl: Ficheiros de imaxe (*.png *.jpg *.jpeg *.bmp *.svg *.svgz)

en: Tiles:
gl: Teselas:

en: Colored numbers:
gl: Números colorados:

[ctx: The time since the puzzle started, in minutes and seconds]
en: Time: %1
gl: Tempo: %1

[ctx: @action:button]
en: Shuffle
gl: Desordenar

[ctx: @info]
en: Solved! Try again.
gl: Resolveuno! Inténteo de novo.

en: Fifteen Puzzle
gl: Quebracabezas de quince pezas

en: Solve by arranging in order
gl: Ordene as pezas para resolver o quebracabezas
