plasma_applet_weather - en to gl translation catalogue (74 entries)

[ctx: wind direction]
en: NNE
gl: N-NL

[ctx: wind direction]
en: NE
gl: NL

[ctx: wind direction]
en: ENE
gl: L-NL

[ctx: wind direction]
en: E
gl: L

[ctx: wind direction]
en: SSE
gl: S-SL

[ctx: wind direction]
en: SE
gl: SL

[ctx: wind direction]
en: ESE
gl: L-SL

[ctx: wind direction]
en: NNW
gl: N-NO

[ctx: wind direction]
en: NW
gl: NO

[ctx: wind direction]
en: WNW
gl: O-NO

[ctx: wind direction]
en: W
gl: O

[ctx: wind direction]
en: SSW
gl: S-SO

[ctx: wind direction]
en: SW
gl: SO

[ctx: wind direction]
en: WSW
gl: O-SO

[ctx: wind direction]
en: VR
gl: Var.

[ctx: wind speed]
en: Calm
gl: Calmo

[ctx: @title]
en: Weather Station
gl: Estación meteorolóxica

[ctx: @title]
en: Appearance
gl: Aparencia

[ctx: @title]
en: Units
gl: Unidades

[ctx: @title:group]
en: Compact Mode
gl: Modo compacto

[ctx: @label]
en: Show temperature:
gl: Amosar a temperatura:

[ctx: @option:radio Show temperature:]
en: Over the widget icon
gl: Sobre a icona do trebello.

[ctx: @option:radio Show temperature:]
en: Beside the widget icon
gl: Canda a icona do trebello.

[ctx: @option:radio Show temperature:]
en: Do not show
gl: Non amosar.

[ctx: @label]
en: Show in tooltip:
gl: Amosar na mensaxe emerxente:

[ctx: @option:check]
en: Temperature
gl: Temperatura.

[ctx: @option:check Show in tooltip: wind]
en: Wind
gl: Vento.

[ctx: @option:check Show in tooltip: pressure]
en: Pressure
gl: Presión.

[ctx: @option:check Show in tooltip: humidity]
en: Humidity
gl: Humidade.

[ctx: @label:listbox]
en: Temperature:
gl: Temperatura:

[ctx: @label:listbox]
en: Pressure:
gl: Presión:

[ctx: @label:listbox]
en: Wind speed:
gl: Velocidade do vento:

[ctx: @label:listbox]
en: Visibility:
gl: Visibilidade:

[ctx: @label:spinbox]
en: Update every:
gl: Actualizar cada:

en: %1 minute | %1 minutes
gl[0]: %1 minuto
gl[1]: %1 minutos

[ctx: @label]
en: Location:
gl: Localización:

[ctx: No location is currently selected]
en: None selected
gl: Non se escolleu.

[ctx: @label]
en: Provider:
gl: Fornecedor:

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter new location
gl: Escriba unha nova localización.

[ctx: @info:placeholder]
en: Enter location
gl: Introduza o lugar

[ctx: @info]
en: No weather stations found for '%1'
gl: Non se atoparon estacións meteorolóxicas para «%1».

[ctx: @info]
en: Search for a weather station to change your location
gl: Busque unha estación meteorolóxica para cambiar de localización.

[ctx: @info]
en: Search for a weather station to set your location
gl: Busque unha estación meteorolóxica para definir a localización.

[ctx: @info:usagetip]
en: If you've used this weather station in the past, it's possible that a server outage at the weather station provider has made it temporarily unavailable. Try again later.
gl: Se usou esta estación meteorolóxica no pasado, pode que non estea dispoñíbel temporalmente por mor dunha caída do servidor do fornecedor da estación. Inténteo de novo máis tarde.

[ctx: Time of the day (from the duple Day/Night)]
en: Day
gl: Día

[ctx: Time of the day (from the duple Day/Night)]
en: Night
gl: Noite

[ctx: Probability of precipitation in percentage]
en: ☂%1%
gl: %1% ︎☂

en: Please set your location
gl: Defina a súa localización.

en: Set location…
gl: Definir a localización…

en: Unable to retrieve weather information for %1
gl: Non é posíbel obter a información meteorolóxica de %1.

[ctx: @info:usagetip]
en: The network request timed out, possibly due to a server outage at the weather station provider. Check again later.
gl: A solicitude de rede esgotou o tempo límite, quizais por caer o servidor do fornecedor da estación meteorolóxica. Compróbeo de novo máis tarde.

[ctx: pressure tendency]
en: Rising
gl: Aumentando

[ctx: pressure tendency]
en: Falling
gl: Diminuíndo

[ctx: pressure tendency]
en: Steady
gl: Constante

[ctx: Wind condition]
en: Calm
gl: Calma

[ctx: Forecast period timeframe]
en: 1 Day | %1 Days
gl[0]: 1 día
gl[1]: %1 días

[ctx: @label ground temperature]
en: Dewpoint:
gl: Punto de orballo:

[ctx: @label]
en: Pressure:
gl: Presión:

[ctx: @label pressure tendency, rising/falling/steady]
en: Pressure Tendency:
gl: Tendencia da presión:

[ctx: @label]
en: Visibility:
gl: Visibilidade:

[ctx: @label]
en: Humidity:
gl: Humidade:

[ctx: @label]
en: Wind Gust:
gl: Refacho de vento:

[ctx: @info:tooltip %1 is the translated plasmoid name]
en: Click to configure %1
gl: Prema para configurar «%1».

en: Humidity: %1
gl: Humidade: %1

[ctx: @action:button]
en: Show more information
gl: Amosar máis información

[ctx: @title:tab Weather forecast]
en: Forecast
gl: Prognóstico

[ctx: @title:tab]
en: Details
gl: Detalles

[ctx: @title:tab %1 is the number of weather notices (alerts, warnings, watches, ...) issued]
en: %1 Notice | %1 Notices
gl[0]: %1 aviso
gl[1]: %1 avisos

[ctx: @info:placeholder]
en: Unable to load weather forecast
gl: Non é posíbel cargar o prognóstico meteorolóxico.

[ctx: @info:usagetip]
en: There may be a technical issue with the weather provider. If the issue persists for longer than a day, submit a bug report.
gl: Pode que o fornecedor meteorolóxico teña problemas técnicos. Se o problema persiste máis dun día, entregue un informe de fallo.

[ctx: @label %1 is the perceived temperature due to conditions like wind or humidity. Use the common phrasing for this concept and keep it short, adding a colon if necessary]
en: Feels like %1
gl: Parecen %1

en: Cannot find '%1' using %2.
gl: Non é posíbel atopar «%1» usando %2.

en: Connection to %1 weather server timed out.
gl: Esgotouse o tempo máximo de conexión ao servidor meteorolóxico %1.

[ctx: value percentsymbol]
en: %1 %
gl: %1%
