krunner_spellcheckrunner - en to gl translation catalogue (9 entries)

en: spell
gl: ortografía

en: Checks the spelling of :q:.
gl: Comproba a ortografía de :q:.

[ctx: Term is spelled correctly]
en: Correct
gl: Correcto

en: Suggested term
gl: Termo suxerido

[ctx: @info]
en: No dictionary found. Please install <resource>hunspell</resource> package using your package manager
gl: Non se atopou un dicionario. Instale o paquete <resource>hunspell</resource> co xestor de paquetes.

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Spell Check Settings
gl: Configuración da corrección ortográfica

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, m_requireTriggerWord)
en: &Require trigger word
gl: &Requirir unha palabra detonante

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: &Trigger word:
gl: Palabra &detonante:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_openKcmButton)
en: Configure Dictionaries…
gl: Configurar os dicionarios…
