plasma_applet_comic - en to gl translation catalogue (46 entries)

[ctx: @info:tooltip]
en: Jump to strip…
gl: Ir á banda…

[ctx: @info:tooltip]
en: Visit the comic website
gl: Visitar o sitio web da banda deseñada.

[ctx: @title]
en: Comics
gl: Bandas deseñadas

[ctx: @title]
en: Behavior
gl: Comportamento

[ctx: @title:group form label for checkboxes]
en: Show above image:
gl: Amosar sobre a imaxe:

[ctx: @option:check show above image:]
en: Title
gl: Título

[ctx: @option:check show above image:]
en: Author
gl: Autoría

[ctx: @title:group form label for checkboxes]
en: Show below image:
gl: Amosar debaixo da imaxe:

[ctx: @option:check show below image]
en: Identifier
gl: Identificador

[ctx: @option:check show below image]
en: Website
gl: Sitio web

[ctx: @label:group form label for radiobuttons]
en: Navigation buttons:
gl: Botóns de navegación:

[ctx: @option:radio navigation buttons are…]
en: Always visible at the edges
gl: Sempre visíbel nos extremos

[ctx: @option:radio navigation buttons…]
en: Appear centrally when hovering
gl: Aparecer no centro ao cubrir

[ctx: @label for checkbox, completes sentence … opens full-size view]
en: Middle-clicking image:
gl: Clic central na imaxe:

[ctx: @option:check completes sentence Middle-clicking image…]
en: Opens full-size view
gl: Abre a vista a tamaño completo

[ctx: @action:button]
en: Get New…
gl: Obter novidades…

[ctx: @info placeholdermessage if comic provider list empty]
en: No comics installed
gl: Non hai bandas deseñadas instaladas.

[ctx: @action:button]
en: Get Comics…
gl: Obter bandas deseñadas…

[ctx: @label:spinbox]
en: Check for new comics every:
gl: Comprobar se hai novas bandas deseñadas cada:

[ctx: @item:valuesuffix spacing to number + unit (minutes)]
en: minute | minutes
gl[0]: minuto
gl[1]: minutos

[ctx: @label:spinbox]
en: Keep local archive:
gl: Manter o arquivo local:

[ctx: @item:valuesuffix spacing to number + unit]
en: images per comic | images per comic
gl[0]: imaxe por banda deseñada
gl[1]: imaxes por banda deseñada

[ctx: @info placeholdermessage if comic loading failed]
en: Could not load comic
gl: Non foi posíbel cargar a banda deseñada.

[ctx: @info placeholdermessage explanation]
en: Try again later, or choose a different comic
gl: Probe de novo máis tarde ou escolla outra banda deseñada.

[ctx: @info placeholdermessage title if offline]
en: Offline
gl: Sen conexión

[ctx: @info placeholdermessage connection]
en: Reconnect to the internet to retry loading this image. You can still view any images in the local archive.
gl: Conecte a Internet para volver intentar cargar a imaxe. Aínda pode ver as imaxes do arquivo local.

[ctx: @info placeholdermessage title if connection local/unknown]
en: Limited connectivity
gl: Conectividade limitada

[ctx: @info placeholdermessage explanation if connection local/unknown]
en: The image may not be available on your current connection. You can still view any images in the local archive.
gl: Pode que a imaxe non estea dispoñíbel na súa conexión actual. Aínda pode ver as imaxes do arquivo local.

[ctx: @info placeholdermessage title if today not available]
en: Not available
gl: Non dispoñíbel

[ctx: @info placeholdermessage explanation if today not available]
en: Today's image is not yet available or cannot be read. Try a different date.
gl: A imaxe de hoxe aínda non está dispoñíbel ou non pode lerse. Probe outra data.

[ctx: @info placeholdermessage title if date not available]
en: Not available
gl: Non dispoñíbel

[ctx: @info placeholdermessage explanation if date not available]
en: The image for this day is not available or cannot be read. Try a different date.
gl: A imaxe deste día non está dispoñíbel ou non pode lerse. Probe outra data.

[ctx: @action comic strip]
en: &Next Tab with a New Strip
gl: &Seguinte separador cunha nova banda

[ctx: @action]
en: Jump to &First Strip
gl: Ir á &primeira banda

[ctx: @action]
en: Jump to &Current Strip
gl: Ir á banda a&ctual

[ctx: @action]
en: Jump to Strip…
gl: Ir á banda…

[ctx: @action]
en: Visit the Website
gl: Visitar o sitio web

[ctx: @action]
en: Visit the Shop &Website
gl: Visitar o sitio &web de compras

[ctx: @action]
en: &Save Comic As…
gl: &Gardar a banda deseñada como…

[ctx: @option:check Context menu of comic image]
en: &Actual Size
gl: Tamaño &real.

[ctx: @option:check Context menu of comic image]
en: Store Current &Position
gl: Almacenar a &posición actual.

[ctx: @info placeholdermessage if no comics loaded]
en: No comics configured
gl: Non hai ningunha banda deseñada configurada.

[ctx: @action:button helpfulAction opens settings dialog]
en: Choose comic…
gl: Escoller unha banda deseñada…

[ctx: @title:window]
en: Go to Strip
gl: Ir á banda

[ctx: @label:spinbox]
en: &Strip number:
gl: &Número da banda:

[ctx: @label:textbox]
en: Strip identifier:
gl: Identificador da banda:
